Nestárnoucí kombinace black and white

Černobílé variace jsou stále populární, protože velmi pěkně vypadají a zároveň jsou nesmírně elegantní. A netýká se to pouze módního oblékání, ale také vybavení interiéru. Chcete-li si zařídit byt nadčasově, protože vás nebaví neustále něco renovovat, ale zároveň vám jde o to, aby váš domov nebyl totálně out, vsaďte na osvědčenou kombinaci černé a bílé. A můžete si vybrat, zda tyto dvě barvy rovnoměrně vyvážíte, nebo zda upřednostníte jen jednu z nich a té druhé určíte pouze kontrastní roli. Všechny zmíněné varianty totiž určitě splní vaše očekávání a ve finále dopadnou skvěle.

obr.1_hothorkovzdusna-truba_fi7-861-sh-ix-ha_mikrovlnna_trouba_mp-664-ix-ha-1100x618.jpg Celá galerie 17 Zdroj: Hotpoint

Bílá je ideální podklad pro všechny dekorace

Velkou výhodou bílého nábytku je jeho univerzálnost a jednoduchost. Navíc se hodí do kteréhokoliv interiéru. Proto ho mají rádi jak zastánci tradičního zdobnějšího stylu, tak i příznivci minimalismu.

Bílý nábytek dodá prostoru vzdušnost, eleganci, pocitově ho zvětší a prosvětlí. Zároveň je ideální pro vytváření kontrastů, neboť umožní vyniknout dalším detailům a doplňkům v místnosti, ať už se jedná o architektonické prvky, designové dekorace, textil, či osvětlení.

Černá působí sofistikovaně

Pokud chcete, aby váš interiér působil moderně a nadčasově, určitě neuděláte chybu, když zvolíte černý nábytek. Bez problémů ho můžete zkombinovat nejen s doplňky v bílé barvě, ale i s ostatními barvami a různými materiály.

A rozhodně se nemusíte obávat „smutného“ vyznění interiéru. Výběrem vhodné doplňující barvy, například na dvířkách nebo policích, totiž jednotvárnost či „pochmurnost“ černého nábytku potlačíte. Pokud navíc zvolíte několik neotřelých dekorací například z kouřového nebo barevného skla, eleganci interiéru ještě více umocníte.

Na černobílý kontrast jděte s citem

Nejzajímavěji však vyzní kombinace bílé barvy s černou. Interiér v takovém případě nevypadá jednotvárně a vynikne zde váš smysl pro kontrast. Kombinovat by se měly tyto barvy ale s citem. Působivého výsledku docílíte většinou tím, že necháte převládat jednu z nich a druhou přisoudíte spíše jako doplňkovou roli.

Dejte přitom pozor také na uspořádání těchto barev. Například když pověsíte černé skříňky nad bílé, může se vám stát, že místnost bude budit dojem, že v ní stěny na vás padají.

2.11.2017 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist