Co nesmí chybět v kůlně na nářadí?

Jste vášnivými zahrádkáři nebo se jimi toužíte stát? Pak vám v kůlně nesmí chybět základní zahradní náčiní. Poradíme vám, bez čeho se neobejdete.

merxu.com_living.cz_co-nesmi-chybet-v-kulne-na-naradi_am-1100x618.jpg Zdroj: Merxu.com

1. Zahradnické nůžky

V žádné kůlně na nářadí nesmí chybět univerzální zahradnické nůžky. Abyste jimi zvládli ostříhat i silnější větévky, pořiďte si masivní nůžky s ostrou čepelí. Ergonomicky tvarované držadlo bude plus.

2. Hrábě

Na zahradě je stále co hrabat. Ať už tam na vás čeká posekaná tráva, nebo uschlé listí, bez pořádných hrábí se neobejdete.

Výběr je široký:

  • na hrabání listí se nejvíce hodí švédské nebo plastové hrábě,
  • ty dřevěné využijete na trávu,
  • klasické kovové hrábě jsou pak ideální na urovnání a nakypření půdy.

3. Lopata

Lopata je univerzální nástroj, který se na zahradě neztratí. Hodí se na přenášení sypkých materiálů, přehazování kompostu nebo při provádění drobných úprav nerovného terénu. Na škodu nejsou ani její menší varianty se špičkou, které jsou určené k hloubení jamek a vyrývání kořenů.

4. Rýč

Rýč je nezbytným pomocníkem při údržbě zahradních záhonů, a to těch zeleninových, stejně jako květinových. Správný rýč vybírejte podle typu půdy:

  • na lehkou až středně těžkou hlínu se hodí rýč s plochým koncem,
  • na těžkou půdu musíte pořídit rýč se středovou špičkou.

Tip: K provzdušnění půdy nebo odplevelování velkých ploch se vám budou hodit rycí vidle.

5. Motyka

Na zahrádkách jsou nejvyužívanější malé motyčky zkombinované s hrabičkami nebo s tzv. drápkem. Hodí se na okopávání rostlin a plení. Užší a těžší motyky využijete na větších zahradách při odstraňování odolného plevele nebo náletových dřevin.

Čím více času budete trávit úpravou zahrady, tím rozsáhlejší bude vaše sbírka nářadí. Do začátku si pořiďte alespoň základní vybavení.

9.7.2021 11:45 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist