Nerezové kuchyně jsou praktické, a když je kombinujeme se správnými materiály, tak i útulné

Na nerez se často díváme jako na studený materiál, který se hodí do profesionálních provozů, ale pokud bychom ho instalovali domů, tak se tam budeme cítit asi tak příjemně jako na pitevně. Ale to nemusí být pravda, pokud prostor zútulníme dřevem a vhodnými doplňky.

07_dsf0320-1100x618.jpg Celá galerie 8 Zdroj: Abimis

Když je nerez kamarád

V kuchyních se nerezu v menší míře nebojíme, naopak nerezové dřezy, baterie či digestoře najdeme ve většině kuchyní. Tolik výhod jako tento odolný materiál mnoho jiných nenabízí.

Biologicky neutrální kov neuvolňuje ve styku s jakýmikoliv potravinami žádné látky, a proto je zárukou zdravotní nezávadnosti. Také je odolný proti korozi a odolává vysokým teplotám nad 100 °C. Často také zapomínáme, že kov je přírodní materiál a jako takový velmi dobře recyklovatelný.

Velké kuchyně, které jsou součástí obytného prostoru, nabízejí mnoho možností, jak užít výhody tohoto materiálu v mnohem větší míře a zároveň eliminovat jejich zápory, hlavně pocit chladu, který vzbuzují. Bez obav si můžete dovolit nerezovou pracovní desku nebo rovnou celokovovou kuchyň.

Jak na to

Masivní jídelní stůl nebo dřevěná podlaha obrousí chladné hrany kovu a budou mu příjemným partnerem. Jako další možnost se nabízí kamenné obklady nebo cihlové stěny.

Nekonečné možnosti nabízejí barvy. Nerez v kombinaci s teplými a pastelovými tóny bude působit diametrálně rozdílně než mezi čistě bílými stěnami. Nezapomínejte na rostliny, jako jsou například bylinky, protože kde něco roste, tam není neútulno.

Pro inspiraci vám nabízíme dvě kuchyně od předních světových značek, kde kov hraje prim, a přesto byste je chtěli mít doma.

Prudce elegantní kuchyně od Rastelli

Italská značka u modelu R1 vsadila na eleganci černé barvy v matném pojetí a tmavou dýhu. Jedinečná a nadčasová černá se hodí ke každému stylu a nejrůznějším tónům, což dává moderní nádech jakémukoli prostředí.

Od kuchyně obvykle očekáváme útulnost a vřelost a ty právě dodávají tmavé tóny. V hnědé dýze provedené skříňky, jídelní stůl a strop zabydlují. Podlaha v dekoru mramoru zase prosvětluje.

Nerez je zde použit ve velké míře ale pouze tam, kde je nejvýhodnější. Pracovní deska má v jednom kusu integrovaný dvoudřez. Při vytírání se zase osvědčí netypický nerezový sokl.

Královna ocelových kuchyní – Abimis

Model Atelier od společnosti Abimis hraje hlavní roli v elegantním domě nedaleko Padova. Celý je zařízen tak, aby předměty, nábytek a dekorativní prvky, které ho definují, spolu vytvářely pocit příjemného pohodlí.

Luxusní ocelová kuchyně sem skvěle zapadá a horní skříňky v dekoru černého mramoru, dřevěná podlaha i originální stůl z masivního dřeva zjemňují kovové plochy linky.

Obě kuchyně dokazují, že elegance a praktičnost mohou jít ruku v ruce a pověst nerezu jako chladného kovu je značně nepřesná.

11.1.2021 10:29 | autor: Julie Veselá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist