Neřešte zbytečnosti a udělejte si radost. Chcete „být v pohodě“?

Byt, dům a nebo prostě obytný interiér, je v prvé řadě místem určeným k relaxaci, k odpočinku a právě tyto činnosti jsou podstatnou částí toho, co obecně nazýváme bydlení. A pokud se nám naše bydlení nelíbí, pokud z nějakého důvodu tzv. nefunguje, pak je potřeba s tím něco udělat. Většinou je to velmi jednoduché. Co vám leze na nervy?

110953-1100x618.jpg Celá galerie 5 Zdroj: archiv redakce

Výzkumy motivů stěhování, výměny bytového zařízení a nebo přestěhování se do jiného města atp., hovoří poměrně jasnou řečí a dá se celkem bez problému sestavit žebříček nejčastějších potíží a problémů s „bydlením“ , na které se dá docela dobře reagovat odpovědí v několika větách.

Absolutní vítěz

Zcela bezkonkurenčním vítězem je velikost bytu. Neznamená to však, že bychom všichni toužili žít na zámcích, ale hovoří to o často problematické dohodě mezi spolubydlícími. Např. v jednom obývacím pokoji není možné zároveň sledovat televizi a poslouchat hudbu. Pokud se ale jedná o skutečně čistě jen technický nedostatek místa, pak je to důvod k návštěvě nějakého interiérového studia či architekta, který bude schopen nabídnout nějaké řešení, nově zbudované úložné prostory atp. Tomuto problému jsme se věnovali v mnohých článcích, které najdete hled pod tímto článkem jako „související články“ a nebo ZDE.

Číslo dva

Hned za velikostí bytu se „umístila“ jeho adresa, respektive jeho přílišná vzdálenost od centra, od kulturního vyžití, od možnosti nakupovat atp. Jinak řečeno, potíž je v občanské vybavenosti, kterou uživatel sám těžko ovlivní. S adresou bytu úzce souvisí i jeho orientace, orientace na jih nebo sever, východ nebo západ, což jsou kvality, které např. developeři ignorují zcela a které ovlivňují množství přirozeného denního osvětlení v bytě a tím také množství potřebného umělého osvětlení. Bez použití umělých zdrojů má uživatel sice jen málo možností, jak množství světla v bytě zvětšovat, ale některé přeci jenom má. Např. TYTO.

Číslo tři

O pomyslný třetí stupeň  se dělí hned několik problémů, z nichž je poměrně zarážející přítomnost stížností na hlučné či obecně problematické sousedy. Problematice hluku v bytě jsme se věnovali v nedávno publikovaném článku, který najdete pod tímto článkem.

Karel Holý
Foto archiv firem
10.7.2007 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist