Neotřelá inspirace ze Spojených států

Máte-li chuť vyzkoušet něco neotřelého, přestaňte jezdit po velkých a komerčních prodejnách s nábytkem a bytovými doplňky a zkuste zapomenout i na malé obchůdky s keramikou, ve kterých většinou najdete zase jen sériově vyráběné kousky. Poohlédněte se po designérech, kteří nad svými výtvory přemýšlí úplně jinak. A pokud nemáte dostatek financí, abyste si je pořídili, jednoduše se jimi inspirujte a nebojte se vlastních výtvorů!

Manželská dvojice ze Seattlu Johan a Mac Griffithovi totiž přemýšleli právě takhle a nakonec si raději vytvořili vlastní designové studio, které nazvali Object creative, takže česky jednoduše Objekt kreativity nebo chcete-li Kreativní objekt. A výsledek se jim určitě povedl, přestože zatím nemají nijak široký sortiment.

Jejich kousky jsou jednoduché a funkční, ale zároveň originální, takže na první pohled zaujmou. Třeba konvice na čaj byla inspirována aerodynamickými tvary, které se objevují v námořní dopravě. Elegantní, útlé tvary zámořských lodí nebo divokých katamaránů dokázali promítnout do tak každodenní věci jako je právě konvice na čaj. Nápaditá kombinace keramiky, dřeva a ocele možná dosud ve vaší kuchyni chyběla.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Konvice nebo čísla popisná?
Jejich záběr je široký, takže ke konvici navrhli něco z úplně jiného soudku – třeba čísla, která si můžete dát nad vstupní dveře. Opět je hlavním plusem jednoduchost, kterou podtrhuje jakoby „ošmirglované“ nebo „ošoupané“ železo. Nebojte se jimi nahradit klasické tabulky s čísly, které má na domě každý.

Designéři se zaměřili i na obyčejné schůdky, pro které zvolili červenou barvu v kombinaci s béžovou nebo šedou. Jsou z javorového dřeva, takže kromě toho, že zajistí stabilitu, rozhodně jim bude dobře i tam, kde budou vidět. Nebojte se je klidně využít jako poličku třeba na květiny.

Dveře plné květin
Manželé Griffithovi se pustili i do vstupních dveří. Do lakovaných dveří doslova vyryjí květinové ornamenty. I když to zní na první pohled až šíleně, samotné dveře vás určitě přesvědčí o opaku. Co to nejdřív zkusit na těch, co vedou do sklepa nebo na chatu a pak experimentovat i s těmi, co máte v bytě?

Zatím poslední věc, kterou mladí designéři nabízejí, jsou červené stolní lampy, jejichž svítidla zabalili do oválného stínítka, ve kterém jsou malé otvory. Prostupuje jimi světlo, které pak na stěně vytvoří zajímavé stíny.

Inspirovali jste se?
Pokud se vám výtvory líbí, není problém je koupit, nicméně ani inspirace není na škodu. Třeba podobný kousek najdete v nějakém bazaru nebo sami zvládnete vylepšit ten z velkoobchodu. Hurá do toho.

Martina Gajdošová
Foto: objectcreative.com, interiordesign.com, coroflot.com

8.11.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist