Neodříkejte si romantiku u otevřeného ohně. Zapalte si biokrb!

Pro milovníky otevřeného ohně je problém dopřát si ho na balkonech a terasách ve městě. Není to ale neřešitelná situace. Biokrby zahřejí a můžete je mít kdekoliv – tedy i na balkoně nebo dokonce v obýváku.

obr.-1_solus-decor_9hemi-36-fire-bowl-1100x618.jpg Celá galerie 14 Zdroj: Solus decor

Oheň bez komína

Krby na biolíh mají oproti zahradním krbům na dřevo či plyn několik výrazných předností. Především se vůbec nemusíte zabývat tím, kde vybudovat komín. Což je zvláště v exteriérech často velký problém. Biokrby totiž můžete umístit kamkoli, na terasu, pod pergolu, do altánu, k bazénu nebo jen tak volně k zahradnímu posezení.

Například volně stojící biokrby můžete přemísťovat podle potřeby po celém bytě, takže si jimi můžete zpříjemnit třeba i relaxační pobyt v koupelně. Vejdou se skutečně všude, proto vám nic nebrání si některé z nich si postavit třeba na odkládací stolek v obýváku či v kuchyni.

Bezpečný oheň

Biolíh je ekologické palivo, které je vyráběné na rostlinném základě. Jeden litr biolihu vydrží hořet zhruba tři hodiny. Všechny biokrby, které koupíte v České republice, jsou certifikované, takže splňují veškeré bezpečnostní podmínky. Navíc nezatěžují životní prostředí, protože při jejich provozu nevznikají škodlivé zplodiny ani žádný zápach.

Další výhodou je, že si ušetříte úklid nejen krbu, ale i jeho okolí, protože odpadá skladování dřeva a vyhrabávání popela.

Krásné a stylové biokrby

Biokrby musí být sice teplotně odolné, ale zároveň mobilní, a proto se k jejich výrobě používají odlehčené materiály. Základem jejich konstrukce jsou však stabilní prvky jako ocel, tvrzené sklo nebo beton.

Zahradní krby jsou především zdrojem světla a díky sálání i příjemného tepla, což oceníte zvláště při posezení venku za chladnějších večerů. V neposlední řadě biokrby přispějí také k jedinečné atmosféře a stanou se obdivovanou ozdobou vaší terasy či zahrady.

 

8.4.2022 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist