Neobvyklé materiály a barvy

Jedním ze standardů při vybavování kuchyní je bezesporu relativně konfekční barevnost a materiálová skladba, kterou neporušují výrobci ani prodejce v domnění, že si to zákazník nepřeje. Úspěšně se prodávají tóny hnědé a ve výjimečných případech si výstřední klient nechá v lépe vybaveném kuchyňském studiu neprojektovat kuchyň s nerezu.

124192-1100x618.jpg Celá galerie 5 Zdroj: archiv redakce

Existuje přitom celé řada jiných variant, ať už v rámci zmiňované barevnosti a nebo materiálové skladby. Málo známé, stejně tak málo používané, tím pádem málo poptávané a v důsledku tedy pro běžného zájemce těžko dostupně jsou kuchyně např. z bambusu a nebo kuchyně, na jejichž výrobu byl použit relativně standardní materiál, ale v poměrně netradiční barevnosti. Z průzkumu vyplívá, že takřka opomíjenými, byť v nabídce existujícími barvami, jsou tmavé a ostré tóny žluté a červené. Takřka neexistující možnost je vyvést kuchyň v barvě tmavě modré.

Velká fotogalerie malování a barevných stěn

Tradice

Tradice je přirozeně věcí regionální a stejně jako v gastronomii, i ve vybavení, tvarosloví a celkovém pojednání kuchyňské sestavy existují určité standardy, které mohou být pro jednoho zcela banální, neboť je vidí všude kolem sebe a pro druhého se mohou stát málem výletem do Orientu. Tak se např. poměrně běžné potkat tmavě antracitovou až černou kuchyň v Německu, která by asi našinci připadala přinejmenším lehce morbidní. Ve Francii není pak problém objevit při běžné návštěvě nikterak výjimečné domácnosti kuchyň světle modrou, umakartovou a nebo temperamentně červenou.
Nejrozšířenější ale světle krémové tóny bílé kávy, pro kterou mají slabost nejen Italové, ale je patrně nejběžnějším barevnostním tónorodem v Evropě.
Jaroslav Zákolanský
Foto kuchyně Hanák, Dům interiérového zařízení – kuchyně DIZ s.r.o
5.12.2006 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist