Neobvyklé bydlení – klouzačkový dům

Originální obytný dům, po kterém touží snad všechny děti na světě postavila společnost Level Architects. Pokud máte trochu „živější“ potomky, můžete se nechat inspirovat třeba k „drobné“ přestavbě vašeho současného domu.

Tato stavba je koncipována jako obří, třípodlažní dům, připomínající svým vzhledem dětský domeček na hraní. Z venku nevypadá nijak extravagantně – v podstatě je domek poměrně nenápadný a dokonce ani nikterak nenarušuje okolní ráz krajiny a okolo stojících budov.

Všechny zvláštnosti rodinného domu se ukrývají uvnitř. Napříč útrobami celé stavby se klikatí a prolíná nekonečná klouzačka a řekněme „obíhačka“, kterou ocení především děti. Vše je naprosto perfektně promyšlené a bezpečné, tak se není třeba obávat, že by se řádící drobotina poranila o ostré výčnělky apod.

Mezi významené bezpečnostní prvky patří například i závěsné sítě v místech, kde by děti mohly upadnout, nebo zaoblené rohy, jež mají i další výbornou vlastnost – podporují průnik dalšího světla do prostoru.

Oběžná trasa opisuje objem domu, obytný prostor je v jádru, s mnoha přístupy na „trať“. Interiér je prosvícen pomocí svislých otvorů ve střeše, takže je v domě plno světla i navzdory tomu, že má jen drobná okénka. Centrálně umístěný „dvoreček“ s posuvnými skleněnými dveřmi pomáhá zase osvětlit obývací pokoj. Mimo jiné slouží jako malé dětské hřiště v srdci celé budovy.

slide07-n.jpg

Zdroj: archiv redakce

Čtěte také:

Panelové domy budoucnosti ovládly Německo, dorazí i k nám?

Bydlení v domě z plechovky na polévku

Nejzvláštnější domy na světě

Text: Lucie Sýkorová
Foto: level-architects.com

14.6.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist