Není to moc odvážné řešení?

Co máte na stěnách vašeho obývacího pokoje? Pravděpodobně to budou tapety a nebo budete mít klasicky vymalováno. A v koupelně na stěnách budou keramické nebo kamenné obklady. A nešlo by to otočit? Zkuste si stěnu v pokoji obložit třeba břidlicí. Ale není to moc „odvážné řešení“ ?

126487-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Ve smyslu uživatelského pohodlí není na kamenné či keramické stěně nic výjimečného, tedy pokud ji uvažujeme v obytné části interiéru, kde není vlhký provoz a nebo zvýšený výskyt mastných  par tak, jako tomu bývá v koupelně či v kuchyni. Jaký je tedy důvod k tomu vyřešit svou obývákovou stěnu tímto způsobem?

Čistě jen estetika

Pokud se někdo rozhodne pro takové netradiční řešení, pak to, co tím získá, se bude v prvé i druhé řadě pohybovat čistě jen v rámci estetických kategorií. Bude to tedy tzv. „jen hezké“. A to může být pro někoho nedostatečný důvod k porušování zaběhnutých řešení. I když by se nějaké objektivně praktické důvody možná přeci jen našly.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Snadná údržba?

Mluví-li se o snadné údržbě stěny, tak to možná mnohým zní poněkud přehnaně. Stěny se udržují a ošetřují v koupelně, kde je můžeme zbavovat vlhkosti a pak také v kuchyni, ve které se na některých místech hromadí a uplívají mastné páry a ty je vhodné odstranit ( i když to by měla zvládnout silná digestoř – respektive, měla by zabránit jejich rozpínání) . Ale v obývacím pokoji? Tady se můžeme spokojit s tím, že snadno ze stěny setřeme prach, který může vadit přecitlivělým alergikům.

TIP:
Plastický povrch stěny obložené třeba právě břidlicí, umožňuje různé měnit atmosféru v místnosti pouhou změnou úhlu nasvícení. Stíny se zkracují a prodlužují, stěna se někdy jeví rovná jako vodní hladina, jindy vystupují a zvýrazňují se její nerovnosti.

Red.
Foto: Nuevalinea

13.5.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist