Nenáročné rostliny i pro ty nejnešikovnější hospodyňky

Chcete mít v bytě jako v botanické zahradě, ale nejste kdovíjaká odbornice na květiny? Na pokojové rostliny sem tam zapomenete a to, že strádají, zjistíte až ve chvíli, kdy vás na uvadlé a schlíplé listy upozorní návštěva? Máme pro vás pár tipů na rostliny, které i občasné prohřešky ustojí

127699-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Oblíbená a nenáročná na péči je fialka. Pokud ji usadíte na světlé místo, na které ovšem nebude slunce doslova pálit, pokvete vám většinu ročních dob. Vyhýbejte se oknům na jih, zalévejte ji s mírou a dejte pozor, abyste jí nenamočila listy. Pokud začne uhnívat, dává vám tím signál, že má přebytek vody.

Nenáročné rostliny: šáchor nebo sukulent

Šáchor je rostlinou, kterou není možné přelít, je proto vhodná i pro děti, které na ní můžou zkoušet své pěstitelské umění. S tím, kam ji umístit, si nemusíte dělat hlavu. Je spokojená jak se sluncem, tak s menším stínem.

Nenáročné jsou i sukulenty. Například tlustice snese výpadky v zalévání, silné slunce i suchý vzduch. Jediné, čím byste ji mohla zahubit, je hodně vody. Sukulenty stejně jako kaktusy příliš vlhka nepotřebují.

Nenáročné rostliny: vděčný břečťan nebo dracéna

Vděčná rostlina, která roste všude a za každého počasí, je břečťan. Roste rychle a není náročný, vyžaduje pouze pravidelné zalévání, které nemusí být nijak časté. Stačí, když necháte půdu před další zálivkou uschnout.

Velká inspirativní galerie rostlin

Oblíbený je i dračinec neboli dracéna. Tato nenáročná rostlinavypadá jako menší stromek a působí tak doslova elegantně. Příliš silné slunce mu nesvědčí, jinak ale není nijak náročný. Pokud mu začnou žloutnout listy, je to známka suchého vzduchu v pokoji.

Inspirace pro náročnější pokračování

Většina nenáročných rostlin, které se jen tak nenechají zničit, bohužel nijak zvlášť nevypadají. Jsou to až na výjimky většinou klasické stále zelené rostliny, od kterých se květů spíše nedočkáte. Barvy a květy proto hledejte jinde.

Třeba vás ale právě starost o nenáročné rostliny inspiruje ke koupi těch náročnějších. A pak už budete mít skutečně nakročeno k bytu podobnému botanické zahradě.

Další inspirace ve článku Pokojové rostliny v zimě – jak na ně, když začínají chřadnout?

Martina Tlachová
Foto: network.hu, enjoyberrybeach.com, bloguje.cz, kidsland.cz

1.4.2010 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist