Němý sluha, věrný pomocník

Některé kousky šatníku nosíme několikrát po sobě, aniž by hned putovaly do prádelního koše. Nač je tedy skládat do skříně? Je totiž lepší je nechat volně viset, aby se vyvětraly. A od toho je němý sluha…

nemy-sluha-11-1100x618.png Celá galerie 17 Zdroj: shutterstock

Často bývá opomíjeným a přesto praktickým bytovým doplňkem. Jak název napovídá, rád a bez námitek pomáhá s udržováním pořádku. A pokud dbáte na souhru detailů při zařizování místností, věřte, že i němý sluha může originálně a harmonicky doplnit vaše obydlí.

Hledáme vhodného kandidáta

Při jeho výběru byste měli zvažovat, kolik členů rodiny ho bude využívat. Vybíráte sluhu pouze pro sebe, nebo se o něj podělíte s partnerem? Odpověď na otázku vám poslouží při hledání sluhy s dostatečným počtem ramínek a tyček. Odkladač by měl být především praktický, nerozhodujte se proto pro první, který vás okouzlí. Elegantní kousky jsou z krouceného dřeva a v interiéru se takový prvek krásně vyjímá. Bohužel oblečení vám z takového sluhy může sklouzávat a v tu chvíli se stane pouhou dekorací.

Čtěte také:

Aby byl němý sluha dobrým pomocníkem, měl by se skládat z ramínka na košile a kabáty a z několika tyčí na vyvěšení kalhot, svetrů a triček. Odkladač může být vybaven i řadou vychytávek, jako jsou šuplíky či malé poličky na hodinky, brýle a další nezbytnosti denní potřeby. Praktické je poutko na zachycení pásku ke kalhotám. Důležitá je stabilita, nebude dobře sloužit, když se při pověšení saka skácí na zem.

Kam sluhu postavit?

Němý sluha by měl mít své stálé místo v prostoru, kde se pravidelně převlékáte ráno a večer. Ideálně poblíž šatní skříně či zrcadla, kde si připravujete oblečení na další den, nebo se ráno oblékáte. A nezapomeňte němým sluhou obohatit dětský pokoj. V obchodech s bytovými doplňky jsou k dostání i veselé odkladače připomínající například stromy. Uvítáte je jak vy, tak vaši potomci.

Neobjevili jste ideálního? Nezoufejte

Vybírat budete i podle toho, aby ladil s interiérem bytu. Jestli najdete vhodný tvarem a nikoli barvou, dovolí-li to materiál, přebruste ho a přetřete.

Němý sluha není na výrobu náročný komponent a vyrobit si jej dokážete i sami. V originální prvek můžete přeměnit nepoužívané štafle, rámy paravánů či staré židle. Nezapomeňte přidat ramínka a dostatečný počet tyčí na jejich zavěšení. Pokud se pustíte do oživení dávno zapomenutých nalezenců, nebo si k výrobě sluhy přinesete materiál z přírody, nezapomeňte ho vyčistit a nastříkat vhodným fungicidním podkladem. Pak se můžete pustit do dekorování vysněného pomocníka.

Inspiraci na netradiční držáky na prádlo najdete v naší galerii:

Text: autorský článek Lenka Malá, foto: shutterstock

20.9.2022 7:00 | autor: Lenka Malá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist