Nelíbila se jim koupelna, tak předělali celý byt. Proměna předtím a potom

Zařízení novostaveb nebývá nijak zajímavé. Tuctové vybavení neoslní, pokud chcete bydlet v zajímavém a moderním interiéru. To byl případ i dnešní proměny. Otec se synem se stěhovali do bytu, který jim v mnohém nevyhovoval. Proto se obrátili na designéry.

Designéři ze studia Fusion, Design & Fengshui byli osloveni, aby byt „dozařídili“. Během diskuze se zákazníkem ale zjistili, že bez nutných stavebních úprav to nepůjde. A tak se byt na měsíc proměnil na staveniště, ale výsledek stál za to. Kromě malé komory se bez zásahu designérů neobešla žádná místnost.

„Klientovi se nelíbilo provedení koupelny a toalety už když byt kupoval jako hotovou novostavbu. Chtěl nadčasový, elegantní design těchto prostor, hezké zařizovací předměty, dále aby pračka a sušička byla schovaná v koupelně a nikde nevykukovala, na toaletě potřeboval odkládací prostor na knihu,“ vysvětluje Veronika Kotková z Fusion.

Koupelnu bylo třeba rozšířit

Aby koupelna vyhověla požadavkům klienta, musela se nejdřív zrušit současná koupelna a záchod a posunout vstupní dveře do koupelny, aby vznikl dostatečně hluboký prostor na skrytí pračky a sušičky ve vysoké skříni za dveřmi. Pak už „jen“ zbývalo koupelnu nově udělat a zařídit.

Z barev dostaly přednost nadčasové béžová a tmavě hnědá. Co se zařízení týče, bylo kompletně vyměněné. Dominantou se stal na chromový designový otopný žebřík a světla ve stejném designu.

Předsíň potřebuje úložné prostory

Vzhledem k tomu, že koupelna se záchodem jsou spojeny chodbou, tak se velkoformátová dlažba a obklad z pískovce promítly i v chodbě. Zbytek chodby byl kompletně předělán. Ke světlému pískovci se krásně hodil kontrast tmavého ořechu a tak byl ve všech třech místnostech použit tento odstín i v nábytku na míru.

Klient si přál umístit do předsíně hodně úložných prostor, ale zároveň chtěl, aby prostor působil útulně. „Proto jsme úložné prostory důmyslně skryli japonskými stěnami, které zajistí, že vstupní prostor do bytu bude elegantní a nepřeplácaný. Dodali jsme malý květinový stolek, na část stěny tapetu, prostor krásně nasvítili a nová předsíň byla na světě,“ popisuje řešení Veronika Kotková.

Ložnice potřebovala doladit

V ložnici již byla předpřipravená sádrokartonová příčka s nikami, a tak ji stačilo už jen „nějak doladit“, jak pravil zákazník. Jako hlavní motiv ložnice zvolili tmavě zelenou barvu. Pak bylo potřeba vybrat osvětlení, niky uvnitř obložit lacobelem v barvě použité na šatních skříních, vybrat závěsy, koberec a květiny.

Dětský pokoj bylo potřeba zařídit pro potřeby teenagera. Chyběla pořádná šatní skříň stejně jako koutek, kde by měl syn soukromí. Celkově se pokoj změnil tak, aby reagoval na jeho současné potřeby.

Jak udělat kuchyň, aby působila jako vestavná

Kuchyň musela zůstat na svém místě, a tak bylo potřeb najít způsob, jak ji pomocí výměny několika věcí vytrhnout z tuctovosti. „Vyměnili jsme původní dřevěný hnědý pult za bílý, dali bílou kuchyňskou desku z umělého kamene, obložili prostor zdi pod horními skříňkami šedým lacobelem, bok kuchyně jsme obložili laminem a pak udělali sádrokartonovou příčku a snížený podhled v části nad skříněmi, dali vyniknout šedé barvě, aby vznikl krásný kontrast a najednou kuchyň začala působit jako vestavěná. Pak už stačily jen drobné úpravy nad kuchyňským stolem ve formě světla, obrázků a dekorací,“ pochvaluje si nápad Veronika Kotková.

Text z dostupných zdrojů vytvořila redakce
Foto a realizace je Fusion, Design & Fengshui

27.4.2016 10:15

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist