Několik tipů, jak dostat psí chlupy z bytu – 1. část

Pomineme-li fakt, že jsme při výběru psí rasy mohli zvolit naháče, a my si ho nevybrali, můžeme si za psí chlupy v bytě sami. S pravděpodobností blížící se 100 % se tedy všichni majitelé čtyřnohých chlupatých mazlíčků musí v péči o svou domácnost potýkat s věčným bojem s psími chlupy. Někteří mají své odsvědčené metody, někteří by spíše uvítali radu těch zkušenějších. Pojďme se tedy podívat, jak na to jdou jinde?

133610-1100x618.jpg Celá galerie 10 Zdroj: archiv redakce

Vysavač nejen na podlahu

Snad první, co každého napadne, je vysavač. A proč ho použít jen na podlahu? Když budete svého pejska zvykat nejen na jeho zvuk, ale i na funkci vysavače již od mala, jistě si brzy zvykne i na to, že po vysátí koberce přijde na řadu i on! Některé vysavače zakoupíte již včetně speciálního nástavce na vysávání srsti chlupatých čtyřnožců. Nebo zakupte speciální kartáčový nástavec Dyson, samočisticí nástavec na vysavač, který chlupy ze srsti vyčesává a přitom zároveň nasává.  Ještě než použijete vysavač, zkuste na hladké podlahy použít stěrku na dlouhé násadě. Ta vám pomůže dostat psí chlupy i z těžce přístupných míst.

Válečky na chlupy

Máte nejen podlahu a čalouněný nábytek, ale také oděvy a potahy v autě věčně plné psích chlupů? Vyzkoušejte válečky na chlupy. Uplatní se stejně dobře na deky, polštáře, čalounění, ale i na oblečení. Manipulace s válečkem je snadná a na váleček lze dokoupit samostatně i náhradní balení lepících kotoučků, které se na váleček nasazují.

Izolepa – velké množství izolepy

Prakticky na stejném principu je založeno odstraňování psích chlupů pomocí izolepy. Omotejte si širokou izolepu kolem dlaně, lepicí částí ven a na pruhy izolepy se vám při dotyku na srstí znečištěném místě (křeslo, židle s polstrováním, pohovka, oděv) zvířecí srst zachytí. Izolepu na ruce vyměňte a pokračujte v odstraňování chlupů na dalším místě v bytě.

Elektrostatická rukavice

Na trhu jsou dnes již i velmi specializované úklidové pomůcky, mezi které patří elektrostatické čistící rukavice SwiPets. Zvířecí chlupy odstraní snadno a rychle z textilií, nábytku i obtížně dosažitelných míst. Rukavice pracuje s patentovanou lepkavou vrstvou, která vytvoří elektrostatický náboj. Ten pomůže zachytit snadno jak středně dlouhé, tak dlouhé chlupy, které jen seberete a vyhodíte. Rukavice je k dostání pro praváky a je v univerzální velikosti, navíc se dá i prát, je tedy určena k opakovanému použití.

Pet program ve vaší nové pračce

Až budete přemýšlet nad koupí nové pračky, vybírejte mezi těmi značkami, které vám nabídnou v široké škále pracích programů, také Pet program. Ten pracuje s větším množstvím vody, která dá prádlu větší šanci osvobodit se od psí a kočičí srsti, ale také od dlouhých lidských vlasů. Ale pokud nemáte v plánu pořizovat pračku novou a ve staré vám tento prací program chybí, vsaďte na obyčejnou mycí molitanovou houbičku, kterou většina z nás používá na mytí nádobí. Jednu takovou čistou nepoužitou přidejte do každého praní.  Uvolněné chlupy se nebudou chytat zpět na prané prádlo, ale zachytí se právě v této houbičce. Tu pak vyhoďte i se zachycenou zvířecí srstí a na další praní použijte novou houbičku. Houbička je záležitost korunové investice a až uvidíte své prádlo opět bez chlupů, jistě tento nápad oceníte.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: hometalk.com, homestoriesatoz.com, theberry.com, viralnova.com, garnethill.com, interiorsbystudiom.com, hgtv.com,  petexpertise.com, familyhandyman.com, domino.com,  mariakillam.com, drivenbydecor.com, apartmenttherapy.com, daisypies.tumblr.com, abritofhappiness.blogspot.com, bhg.com, ivillage.com, boredpanda.com.

10.4.2015 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist