Několik rad pro vybavení ložnice

Ložnice je rozhodně společně s koupelnou nejintimnější součástí obytného interiéru. Neznamená to ale, že bychom ji neměli věnovat stejnou pozornost, jako ostatním místnostem, které jsou naopak společenské či více „veřejné“ povahy. I ložnice si zaslouží naši péči a to nejen ve jménu kvalitního zdravotního lůžka.

125792-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Aby si tělo odpočinulo ve fyzickém i psychickém slova smyslu, mělo by mít také odpovídající prostředí. Nestačí jen zdravotně vyhovující matrace a rám postele. Vedle spánkové hygieny je také dobré pracovat s materiály a barvami, které pak budou dělat ložnici.

Zkuste volit takové barvy, které jsou vám příjemné a které vás nijakým způsobem nestimulují k aktivitě. Volte barvy pasivní, klidové a „tiché“. Pro většinu lidí takovým způsobem funguje např. světle béžová (bílá káva).

Nepřehlédněte – velká galerie ložnic

Vybírejte takové materiály, které jsou vám příjemné na pohled i na dotyk. Pokud budete uvažovat nad podlahovou krytinou, pak zkuste zvážit, zdali se nevyhnout textiliím a zda raději nezvolit stíratelný povrch, kde nebudou ulpívat roztoči, prach a jiné alergeny.

Rozměry

Při výběru postele se jistě budete orientovat také podle jejího vzhledu. Pokud vám vyhovuje tradiční postel s čelem a pelestí, pak pamatujte na to, že by takové lůžko mělo být cca o 40 cm delší, než vy. Jinak budete nohama narážet do pelesti a hlavou do čela, budete se budit díky podvědomému strachu s omezení ve vlastním pohybu.

Šatní a vestavěné skříne – fotogalerie

Rozměr postele pro jednu osobu by měl být cca 200 cm na délku a alespoň 80 cm na šířku, přičemž se jako průměr uvažuje osoba s výškou 185 cm.

Red.
Foto Poliform

17.9.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist