Několik inspirací pro vaši kuchyň

Kuchyň je co do svého technologického vybavení asi nejnáročnější částí obytného interiéru, minimálně tedy ve smyslu požadavků na odbornost provedení návrhu a instalace kuchyňských zařizovacích předmětů. Kuchyň by měla dobře sloužit, fungovat, ale zároveň může být i pohledově velmi atraktivní, stejně jako nějaký kus solitérního nábytku. Nechtějme tedy po kuchyni jen dobře odvedenou práci při přípravě pokrmů. Kuchyň toho zkrátka umí mnohem více.

Ideální příležitostí k načerpání inspirace pro volbu správné, a v prvé řadě vám vyhovující kuchyňské sestavy, je návštěva nějakého showroomu kuchyňského studia, a to nejlépe u takové firmy, která má silné technické zázemí a zároveň, což je velmi důležité, i své výrobní prostředky a není tedy čistě jen firmou obchodní. Společnost, která nejen prodává, ale i vyrábí, má mnohem větší možnost vyhovět případným individuálním potřebám zákazníka. Za zkoušku stojí např. Hanák nábytek, a.s. , tedy zavedená velká tuzemská společnost.

Nebojte se oblých tvarů a nezvyklé barevnosti

Není nutné držet se standardů a vyhledávat pouze pravoúhle řešený nábytek, který je jednoduše „hranatý“. Oblé, či proudnicové tvary dokáží vnést do interiéru úplně nové emoce a rozhodně nezevšední a zůstanou příjemným místem pro spočinutí zraku. Měkké rádiusy nejsou navíc např. pro malé děti tak nebezpečné, jako ostré pravoúhlé hrany.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

To samé platí i o barvách. Když někdo přijde s tím, že má zelenou, či temně rudou kuchyň, pak u ostatních vzbudí dojem přinejmenším výstředníka. Ale čím je výstředník uprostřed nudy? Tím, kdo má nějaký názor. Nebojte se barev. Atraktivní a zajímavou kuchyň můžete pak směle „vystavit“ , třeba jako součást místnosti vzniklé spojením kuchyně a obývacího pokoje. Takové řešení bývá opravdu velkorysé a velmi efektní, ovšem je k němu zapotřebí také efektní a velkorysé kuchyňské sestavy.

Ptejte se a nechte si poradit

Pokud nejste v oboru vyloženě zdatní, pak jistě stojí zato nakupovat kuchyň u profesionálů, kteří vědí co dělají a jejichž prodejci nejsou jen „podavači“ zboží. Stejně tak je ale nutné se ptát, proč právě vám byla navržena právě tato varianta a toto řešení tak, abyste si mohli být jisti, že vaše budoucí kuchyň je šitá na míru skutečně právě vám  a že jsou v jejím uspořádání zohledněny veškerá vaše přání, životní styl i způsob práce. To vše je velmi důležité, budete to přece vy, kdo se bude v kuchyni pohybovat, kdo v ní bude vařit a komu se hled okouká a nebo kdo se do ní bude jako do dobře vyřešeného prostoru těšit.

Red.
Foto Hanák nábytek, a. s.

28.11.2007 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist