Nejzajímavější projekty roku 2011

I když se říká, že je lepší hledět do budoucnosti, než se pitvat v minulosti, občas je dobré se na kratičkou chvíli ohlédnout zpět. A v architektuře a designu to platí dvojnásob. A my vám ukážeme pár zajímavých projektů představených v roce 2011, za kterými byste se ohlédnout měli.

109484-1100x618.jpg Celá galerie 14 Zdroj: archiv redakce

Vertikální les
Právě teď se staví v centru Milána v Itálii velmi unikátní stavba. Říká se jí vertikální les a jejím úkolem (kromě obytného prostoru) je čistit vzduch ve výšce mrakodrapů, aby i lidé, kteří mají terasybalkony ve vysokých patrech budov, měli krásný výhled a čistý  lesní vzduch. Pokud se tento projekt vydaří tak, jak byl plánován, pak v budoucnu se za každý mrakodrap postaví dva vertikální lesy.

projekt2.jpg

Zdroj: archiv redakce

Obrazy z Rubikovy kostky
Rubikova kostka je fenomén a ještě stále její rychlé složení přivádí mnoho přihlížejících v úžas. S kostkou se dají dělat ale i jiné věci, které jsme popsali v tomto článku: Rubikovou kostkou o zeď nebo na zeď?


Padající akvárium
Jednoduchá koncepce často nadchne více, než překombinovaný projekt. Toto pravidlo splňuje padající akvárium od studia Psalt Design. Je to jednoduché, zajímavé a stylové. Jen doufáme, že rybka nežije v neustálém stresu, že když se trochu víc nají, celé to s ní spadne…

Canon a Nikon cestovní  termohrnek
Milovníkům focení a fotografie jistě zatrnulo. Tohle je přesně to, co na svých cestách za skvělou fotografií potřebujete. Stylové hrníčky ve tvaru objektivu jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, udržují teplotu nápoje a péče o ně je velmi jednoduchá. Můžete si je koupit ve Photojojo store.

Nekonečný bazén na Bali
Bali je samo o sobě magickým místem, díky neskutečné  a neopakovatelné atmosféře tamní přírody. Proto každý stavební projekt prochází složitým schvalovacím procesem, aby této atmosféře neubral její kouzlo. Nekonečný bazén je však jedním z návrhů, kterým Bali získalo velkou pozornost médií.  Jeho tvar kopíruje nedaleké kopce a nabízí dechberoucí pohled do blízkého okolí. Několika patrový bazén je součástí Ubud Hanging Gardens hotelu a už teď má do konce roku plno.

projekt5.jpg

Zdroj: archiv redakce

projekt6.jpg

Zdroj: archiv redakce

Sabrina Harisová
Foto: freshome.com, photojojo.com

31.1.2012 12:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist