Nejútulněji zařízených 12 metrů čtverečních

I v malém bytě můžete pohodlně bydlet. Nevěříte? Navštivte s námi mini-byteček v Paříži a možná změníte názor.

134204-1100x618.jpg Celá galerie 24 Zdroj: archiv redakce

V jedné z nejromantičtějších metropolí Evropy, Paříži, je něco tak malého, že byste to snadno přehlédli. Tedy ovšem pouze tehdy, pokud by se nejednalo o interiér, doslova mistrně zařízený dvojicí designérů a architektů Marcem Baillargeonem a Julií Nabucet.

Mini-byteček o výměře 16I metrů čtverečních představuje místo, kterému byste se rozhodně nezdráhali říkat domov. Je tady skutečně všechno, na co si jen vzpomenete. Interiér nepozbývá ani dostatečného množství úložných prostor, ale jsou velice chytře poukrývané v modulárních kusech nábytku.

To, že tento byt zařizovali dva architekti je poznat na první pohled. Drželi se totiž úsloví, které praví, kde nezbývá místa, začněte stavět do výšky.  V bytě je kuchyňský kout vystavěn na půlmetrovém pódiu k němuž vedou dva masivní schody s výklopným vrškem, sloužící jako úložná truhla.

Na kuchyni navazuje maličká koupelna, která je ze strategických důvodů ponechána v designu surového betonu. Tento materiál má velkou výhodu – je odolný proti plísním a vlhkosti, takže nehrozí, že se za několik let nasákne voda z koupelny do zdiva a rozuteče se tak i do přilehlé kuchyně.

Ložnice zde samozřejmě není a na spaní slouží  rozkládací pohovka. Do obývacího pokoje, kterému je věnováno pouhých 5 metrů čtverečních, se tak pohodlně vměstná středně velký televizor i konferenční stolek, sloužící současně jako taburet.

Chce to jen trochu důvtipu a správné měření a ani byste nepoznali, že celý tento byt kdysi býval větší koupelnou.

Lucie Sýkorová

Foto: Freshome.com

17.7.2015 12:33

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist