NEJNOVĚJŠÍ TREND DVEŘNÍHO KOVÁNÍ? TMAVÉ BARVY A OBLÉ MINIMALISTICKÉ TVARY

Mezi prvky, které při zařizování interiéru zvažujeme jako první, patří okna, dveře a podlahy. Méně nápadným, ale důležitým rozhodnutím, je výběr dveřního a okenního kování. A nenechte se zmýlit, správnou volbou dveřního kování můžeme podtrhnout design celé domácnosti.

„Plastové kliky prošly klinickou smrtí již před lety, nyní vidíme odklon i od puristických hranatých tvarů“, říká Kristina Boda, ředitelka firmy Cobra, největšího českého distributora dveřních kování.

„Jasným trendem jsou nadčasově minimalistické oblé tvary vhodné zejména do moderních interiérů“, dodává Jan Nečas, produktový specialista firmy Cobra. „Dnešní doba klade důraz na funkčnost – jednoduchost a přímé linky se promítají nejen do architektury, ale i do designu interiérů. Nové modely dveřních kování nejsou tak zdobné, jako kliky rustikální, myslím ale, že dnešní kliky jsou více funkční, uživatelsky příjemnější a hlavně – hodí se do dnešních domácností. Při výběru buďte nároční na ergonomii kliky – příjemný povrch, minimum ostrých hran“.

Při výběru dveřního kování se však nesmíme nechat pouze okouzlit designem, do rozhodování musíme zapojit i rozum. Důvod je zřejmý – ergonomie kliky. „Úchop kliky se nedá nijak ošálit, nepříjemný pocit ostrých hran nebo nekvalitních materiálů se nedá nijak ospravedlnit nebo vysvětlit. Dotyk s klikou je fyzický, dveře otevíráme během dne mockrát“, říká Kristina Boda ze společnosti Cobra. „Pokud je klika příliš malá nebo nekvalitní, jistě si to uvědomíte. Zkuste si třeba vzpomenout na plastové kliky k panelákovým dveřím z osmdesátých let – ostré hrany, špatně odstraněné přetoky ve spoji. Vzpomínáte?“

Jedny z nejkrásnějších českých dveřních kování vytvořil pro společnost Cobra renomovaný designer Petr Novague. Jak podle něj vypadá zákazník, který zařizuje svůj byt do takového detailu?

„Je to člověk, kterému není lhostejné, čím je doma obklopen. Nesoustředí se na velká gesta, umí ocenit krásu v detailu“, říká Novague. „Celá série klik Cobra Q má záměrně odlišné modely – jedna je ergonomicky velmi odvážná, definuje nový typ úchopu, jiná je jednoduchá, nadčasová. Všechny ale plní výjimečné nároky na eleganci, solidnost a poctivost“.

Kvalitní dveřní kování oblých tvarů i v černé barvě má ve své nabídce největší český dodavatel klik – COBRA. Všechny výrobky je možné nalézt na stránkách www.matekliku.cz.

14.3.2019 1:25 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist