Nejmenší dům na světe?

Jak se bydlí v nejmenším domě na světe? Pojďte se podívat a třeba po takovém obydlí zatoužíte. Když budete mít štěstí a dost peněz, tak si dům můžete také koupit. .“The little house“ je totiž na prodej.

127751-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Nejmenší dům na světě .“The little house“ by se měl jmenovat „Nejmenší známý obytný dům v civilizovaném světě“ a pak by takové označení bylo správné. Těžko totiž tvrdit, že se někde jinde nenachází ještě menší obytná stavba, kterou navíc její uživatel nevnímá jako nějakou raritu.“The little house“ z kanadského Toronta ale jako rarita chápaný je a z toho důvodu se na něj také lidé jezdí dívat. Byl postavený v roce 1912 a rozkládá se na zastavěné ploše 29 m2.

Nejmenší dům na světe

„The little house“ (tedy Malý dům) je ale na vzdory svému označení poměrně komfortním obydlím. Ve svých třech podlažích nabízí tři obytné místnosti, plně vybavenou koupelnu s pohodlnou vanou a sociální zařízení. K domu patří také zahrádka o výměře 35 m2. Díky podsklepení má i poměrně dostatečné množství úložného prostoru, který je posilován standardnímu vestavěnými skříněmi v obytných místnostech.

Jeho interiér je z praktických důvodů světlý a díky oknům a proskleným dveřím je v něm i dostatek denního světla. Výška stropů v místnostech je 2,36 m, což je jen o 14 cm méně, než je standard bytové výstavby ČSSR (2,5m).

Dům má příjezdovou cestu, na které je možné zaparkovat dokonce dva osobní automobily běžných rozměrů.

„The little house“ má jako “ Nejmenší dům na světe“ své příznivce a fanoušky, stejně jako i internetovou stránku. Jeho prodej se stal malou lokální senzací, která zaměstnává redaktory nejen tištěných médií.

Další informace a zajímavosti ze světa bydlení ve článku   Máte malý dům? Může být ještě menší!?

Red.
Foto: instablogsgallery.com, thelittlehouse.ca

13.4.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist