Nejlevnější nábytek

Zařizování interiéru bytu nebo domu je vzrušující a napínavá, ale stejně tak i náročná a zodpovědná záležitost, po finanční, dekorační i funkční stránce věci. Zařizování je silně ovlivněno tím, na jak dlouhý časový horizont se v bytě zabydlujete.

134766-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Pokud jste student, který se právě nastěhoval na kolej, kde bude dva semestry, pokoj bude zařizovat jinak náročně, než rodina, která vybavuje byt, ve kterém hodlá bydlet třeba dalších minimálně patnáct let. Záleží, na kterém bodě z těchto dvou pólu se cítíte být vy. Při zařizování bytu nejlevnějším nábytkem, který je na trhu dostupný, nelze zcela počítat s jeho extrémní životností. Většinou se jedná o nábytek vyrobený z dřevotřísky nebo plastu, což nejsou materiály, které by byly odolné vůči zátěži nebo opotřebení. Svoje účely ovšem přesto může takový nejlevnější nábytek splnit, a to minimálně dočasně.

Jestliže chcete na trhu sehnat nejlevnější nábytek rychle, v maximálním rozsahu a s minimální námahou, obraťte se nejlépe na velké obchody, které nabízí tzv. nábytkovou konfekci. Jejich nabídka se pohybuje od nejlevnějších výprodejových kusů nábytku, až k drahým kusům nábytku z masivu nebo nábytku na míru. Takovými jsou výrobní koncerny nábytku jako: Asko, Ikea, Möbelix, Kika, Jysk a další.

Další možností, kterou můžete zvážit, jsou nábytkové second-handy, aukce nebo bazary, ať už kamenné nebo online. Najít můžete velice zajímavé kousky. Některé ještě i zcela zachovalé, nebo takové, které s trochou péče budou vypadat skoro jako nové. Můžete z nich znovu udělat takové krásné kousky, jakými bývaly kdysi dávno. Takový druh nákupů už ovšem potřebuje trochu větší dávku času, zájmu a snažení, než nakupování v typických velkých obchodech s nábytkem.

Variantou pro velké snaživce a kutily je výroba nejlevnějšího nábytku vlastním přičiněním. I takový způsob může být nejlevnější cestou, jak si obstarat nábytek. Potřeba už je ovšem hora volného času a také šikovnosti. Kterou možnost si vyberete vy?

Zuzana Bohdalová
Foto: intelyex.com

28.11.2014 2:39

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist