Nejlepší rekonstrukce s Buřinkou – vyhráli jste?

Právě teď si můžete v našem článku přečíst, kdo si tento týden, díky své rekonstrukci, vyhrál digitální fotoaparát. Známá interiérová designérka Andrea Hylmarová a zástupci naší redakce zvolili 3 vítězné rekonstrukce. Tak pojďme na to.

Jistě jste si už určitě všimli, právě  u nás probíhá soutěž – Nejlepší rekonstrukce s Buřinkou, ve které můžete vyhrát digitální fotoparát a také nejnovější tablet iPad Air. Vyhrát ho můžete tak, že do naší soutěže zašlete prostřednictvím připraveného formuláře fotografie vaší rekonstrukce s doprovodným textem. Každý týden v pátek vyhlašujeme výherce digitálních fotoaparátů.

Jak se staví sen, fotogalerie ze všech dílů:

Tento týden vyhrály tyto rekonstrukce:

Rodinný dům Osek

Andrea Hylmarová: Tomuhle říkám opravdu rekonstrukce s velkým „R“, a to jak s ohledem na její rozsah, tak i výsledek. Ocenit musím zejména fakt, že se do takové rekonstrukce pustili majitelé víceméně sami. V tomto ohledu není  rok jejího trvání nikterak dlouhá doba. Zaujala mě i celková cena, která je opět vzhledem k rozsahu prací velmi příznivá. Dále vybírám několik věcí, které mě potěšily. Celkové stylové sladění kuchyně s obývákem, je tu vidět hodně dotažených detailů, ale i přirozený cit majitelů pro to, co je málo a co už moc. V obývacím pokoji bych se ještě zamyslela nad dekoracemi oken. I když je chtějí uchovat v minimalistickém stylu, zkusila bych třeba jednoduché roletky, které obývacímu pokoji dodají o něco zabydlenější dojem než žaluzie. V koupelně jsem nadšená z nástěnných polic zvýrazněných tmavě hnědým obkladem. Opět malý detail, který je velmi funkční a praktický a přitom dodá něco navíc. Líbí se mi i celková kompozice obkladu a dlažby, včetně zabudovaných LED pásek.

Kompletní přestavba bytu 3+1

Andrea Hylmarová: Další z řady velkých rekonstrukcí, kde oceňuji poměr cena versus výkon. Vyzdvihla bych zřetelnou snahu o jednotné stylové vyznění celého bytu. Velmi se mi líbí dřevěné dveře vedoucí do ložnice a třetího pokoje, jde o hezkou ukázku toho, jak i malý detail může oživit a zároveň nic neubrat na eleganci a nadčasovosti. Moc hezky působí i japonské posuvné stěny v obývacím pokoji. Můj klíčový komentář k případným vylepšením bych shrnula do okřídleného „méně je více“. V celém bytě je vidět hodně nepravidelností, jako třeba obrázky či skříňky zavěšené v různých výškách, zkosené hrany a vyhýbání se pravým úhlům. S tímto přístupem se setkávám docela často a většinou na mě nepůsobí příliš harmonicky. Čím více nepravidelností, tím snáze se dostanete do pasti, kdy i interiér  střízlivé barevnosti působí chaoticky a neuspořádaně.

Dívčí pokojíček

Andrea Hylmarová: Za tak málo peněz je to hezký výsledek, byť nemáme porovnání s výchozím stavem. V každém případě je vidět, že ne každá renovace interiéru vyžaduje velké zásahy. Chválím nápad se světle šedou, která se do dívčího pokoje určitě skvěle hodí. Zvolíte-li správný odstín, může i tato zdánlivě chladná barva působit velmi útulně a příjemně. Závěsy bych udělala kratší, takto vypadají, že kus látky je nějak navíc.

 


Ing. Andrea Hylmarová je interiérová designérka, která se věnuje zejména rezidenčním projektům. Poskytuje komplexní servis od návrhu až po kompletní realizaci. Ráda vytváří stylově čisté, nadčasové interiéry, zvláštní zálibu má ve skandinávském designu.
www.andreahylmarova.com

+420 775 011 933
andrea@andreahylmarova.com

logo-bu-inka.jpg

Zdroj: archiv redakce

 

 

 

 

 

10.1.2014 5:22

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist