Nejlepší prázdninový dům? Maringotka! Lepší než televize je výhled

Maringotka už dávno není doménou kočovníků, ale stále častěji je vyhledávaná jako alternativní prázdninové sídlo. Zveme vás na návštěvu jedné takové, která se z vraku proměnila ve stylový letní domov se vším všudy.

maringotka_20male-1100x618.jpg Celá galerie 22 Zdroj: Studio Schwestern

Dárek k 50. narozeninám by měl být nezapomenutelný, a to se v tomto případě podařilo dokonale. Maringotka, která patřila do vozového parku cirkusáckého klanu Berousků, už své původní funkci dosloužila. To se výborně hodilo, protože záměrem mimo jiné bylo, aby si oslavenec osvěžil své truhlářské umění a zrekonstruoval ji k obrazu svému.

Návrhu interiéru se chopilo zkušené designérské duo – sestry Monika a Iveta Čermákovy ze studia Schwestern. Samotná realizace majitelem pak trvala dlouhé dva roky. Výsledek ovšem stojí za to!

Opláštění a téměř všechna okna zůstala zachována, ale boční okno zvětšeno a proměněno ve velké prosklené dveře, které lze otevřít a propojit tak vnitřní prostor s venkovním stupňovitým sezením a užívat si výhled do krajiny.

Čtěte také:

Malý velký byt

I když je maringotka velká pouhých 17,5 m², vešlo se do ní vše, co je k pohodlnému životu potřeba. Vlastně se proměnila v garsoniéru, která má kuchyňskou linku, velké spací lůžko, sezení a toaletu se sprchovým koutem. Ty jsou situovány do původního vstupního prostoru a jejich zdi a podlaha jsou obloženy voděodolnou překližkou. Nechybí ani kamna, aby bylo možné si přitopit za chladnějších večerů. Velký úložný prostor schovali pod postel.

Přírodní překližka ostatně hraje roli v celém interiéru. Jsou jí obložené všechny stěny a posloužila i na výrobu veškerého vestavěného nábytku. Jedna stěna je zdobena ručně malovaným dekorem. Podlaha je ze starých recyklovaných prken, které byly opatřeny transparentním lakem s šedým tónováním.

Uvnitř i venku

Maringotka byla umístěna na svažitý pozemek s výhledem na hrad Lipnici. Přátelé a rodina mohou při návštěvách využívat k sezení platformu před prosklenými dveřmi, která zároveň slouží i jako schody. Z ní mohou komunikovat s majitelem usazeným v restaurovaném křesílku. Nechybí ani velké ohniště. Nelze říct, kde končí a začíná obytný prostor, je totiž všude.

 

26.4.2022 5:30 | autor: Kateřina Šedivá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist