Nejkrásnější velikonoční dekorace hotové za pár minut

Velikonoční svátky se kvapem blíží a vám už nezbývá moc času na jarní výzdobu domova. Připravili jsme pro vás velkou galerii se spoustou nápadů. Doufáme, že vás něco „ťukne“ a inspiruje vás k tvorbě vaší nové originální dekorace.

shutterstock_606068009-1-1100x618.jpg Celá galerie 16 Zdroj: shutterstock.com

Příroda se teprve začíná probouzet, a tak není typických velikonočních materiálů příliš velký výběr. Ale to vůbec nevadí, protože nezáleží na tom, co použijete, ale jak to použijete. Snažte se ale nespadnout do stereotypu a výzdobu každoročně obměňte. Bude vás to tak víc bavit.

A co můžete použít? Vaječné skořápky, právě kvetoucí cibuloviny a také nejrůznější větvičky a seno nebo sláma, které se staly námětem dnešního článku, jenž si klade za cíl přinést inspiraci na velikonoční dekorace až k vám domů. Nerozpakujte se využít umělé materiály, protože vydrží a obzvláště na venkovní dekorace jsou nenahraditelné.

A co ještě můžete použít? Umělá křepelčí vajíčka, miniaturní ptačí hnízda, kousky březové kůry, rašící větvičky stromů, kočičky z jívy, bílé vejdumky, něžná peříčka, papírové obaly od vajec, kousky kroucené vrby, to všechno je materiál, který při výrobě dekorací na Velikonoce zúročíte.

Jarní kvítí

Při velikonoční výzdobě přicházejí často na řadu rychlené cibuloviny a jarní květy. Čím menší dekoraci plánujeme, tím drobnější kvítky využíváme. Pro tuto příležitost jsou perfektní fialky, sedmikrásky, modřence, macešky, narcisy, mini tulipány, petrklíče, sněženky, bledule, sasanky, ale pochopitelně můžete využít i zakoupené ranunkulusy, hyacinty, tulipány chryzantémy s drobnými květy podobnými kopretinám anebo bramboříky.

Velmi často se živá zeleň nahrazuje svěže zeleným mechem a někdy i větvičkami borůvčí nebo vysetou řeřichou.

Velikonoční klasika se neomrzí

Své kouzlo a opodstatnění mají v tomto období také přízdoby z vajec. Drobná křepelčí vajíčka jsou pro malé dekorace naprosto ideální. Ovšem využít můžete i velká husí nebo pštrosí vejce. Ozdobu lze vytvořit přímo v nich. Zkuste třeba několik květů okrasných pryskyřníků protáhnout polovinou bílé skořápky z klasického vajíčka. Vypadá to moc hezky a květ tak udržíte dlouho pohromadě.

Nezapomínáme ani na osení, které ovšem musí být vypěstováno s dostatečným předstihem. Můžeme ho však nahradit rychle klíčící řeřichou.

Ať už si pro letošní velikonoční svátky vytvoříte malou, či velkou dekoraci, z živých květin anebo jen ze skořápek a osení, hlavní je, aby u vás doma zavládla pohoda a příjemná atmosféra. Hezké svátky všem!

30.3.2021 10:30 | autor: Zuzana Bohdalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist