Nejkrásnější mrakodrap roku 2008

I mrakodrapy mají svou módu a nebo přesněji řečeno svou „soutěž krásy“. A nejkrásnějším mrakodrapem loňského roku 2008 se stala šanghajská věž Shangai World Financial Center, která je 492 metry vysoká, má 101 pater a v současnosti je druhou nejvyšší stavbou světa.

126164-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Komise architektů vybírá každoročně z mnoha výškových staveb tu, která kromě technicko hospodářských parametrů výrazně převyšuje estetický standard a kterou je tedy možno označit za „krásnou“. Šanghajské World Financial Center je tedy nejkrásnějším mrakodrapem neboť jeho „charakteristickými rysy je jednoduchost forem a velikost“, prohlásila Carol Willisová z rady pro vysoké budovy a městská obydlí. Mrakodrap je dílem nadnárodní společnosti Kohn Pederson Fox Associates, která sídlí v New Yorku a má svoje pobočky po celém světě.

Jako výkladní skříně úspěchu

Mrakodrapy se stále vrací do módy a to zejména jako reprezentanti ekonomické, technologické či jiné moci. Staví se tedy zejména v Asii, na Blízkém východě bohatém na ropu, ale také v Rusku. Tradiční „výkladní skříní“ zdobené mrakodrapy již není New York, ale arabský emirát Dubaj, nebo země jako Čína či Tchaj-wan.

Red.
Foto: kpf.com

2.1.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist