Nejhezčí SNY o BYDLENÍ: v malém bytě!

Nedostatek prostoru a soukromí je klasický problém. Jak jej vyřešit v malém 3+1, kde žijí čtyři dospělé osoby? A co když jsou to navíc děti a jejich matka? Tentokrát nebudou designéři při řešení tohoto interiéru závodit s časem. Proti nim totiž stojí silnější soupeř a tím je prostor, respektive jeho nedostatek.

126338-1100x618.jpg Celá galerie 5 Zdroj: archiv redakce

Rodina Maryškových bydlí ve svém malém 3+1 společně zhruba šest let. Mají své bydlení sice moc rádi, ale chtěli by ho změnit. První krok ke zlepšení udělaly děti, když poslaly hlas do smskové soutěže pořadu „Jak se staví sen“ a vyhrály!

Autoři proměny jejich bytu budou designéři Ladislav Rendl, MgA. Kamila Hornychová a MgA. Jana Růžičková. Kamila Hornichová pak sama komentuje situaci: „jedná se pouze o proměnu jedné místnosti v suteréním bytě….,tento cca 25m2 velký pokoj slouží zároveň jako obývák, jídelna a ložnice dvou dospívajících dcer a také ložnice paní Maryškové. Podmínkou proměny interiéru bylo zachování všech těchto funkcí. Našim cílem je místnost prosvětlit, vnést tam více barev„.

A co je opravdu důležité?

…“ v místnosti s tolika funkcemi není moc prostoru pro drobné dekorace a upomínkové předměty, které v bytě byly, působí v malém prostoru rušivým dojmem. Hlavní podmínkou je zachování úložného prostoru, rozkládací sofa pro maminku a místo pro jakýsi hudební koutek..“ dodává Kamila Hornicová

Velká inspirativní fotogalerie ložnic

Tam, kde je málo prostoru, je potřeba s ním velmi opatrně zacházet a využívat jej s maximální efektem. Pocit plnosti nebo naopak volnosti ovlivňují barvy, stejně jako materiály zařizovacích předmětů. Není problém dát do jedné místnosti pohovku, postel, stůl a elektrické piáno. Jde o to všechny tyto věci skloubit tak, aby se navzájem nerušily. I v tomto případě se osvědčilo okřídlené „méně je více“.

Zajímavým momentem je lehká dělící příčka mezi obývací částí pokoje a kuchyňským koutem. Každá část místnosti tak získala svou funkci a navzájem se neruší ani nejsou v konfliktu. Kuchyň je se elegantně a diskrétně schovaná a svým provozem neruší klid v obývací části.

Red.
Foto: TV Prima: Jak se staví sen

26.2.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist