Nejdelší dům světa má 150 metrů

Obliba všelijakých typů rekordů lidským pokolením je příslovečná, jelikož touha být lepší, nežli ostatní, je nám zkrátka vrozená. Není tedy divu, že prakticky ve všech sférách lidského konání najdeme nespočet rekordů, často navíc neuvěřitelných. A výjimkou samozřejmě není ani oblast lidských obydlí, jak se vzápětí přesvědčíme.

133633-1100x618.jpg Celá galerie 43 Zdroj: archiv redakce

Hrdý držitel prestižního titulu „Nejdelší dům světa“ sídlí v Thajsku na jednom nenápadném místním kopečku. Celý tento architektonický skvost vyšel z pera a mysli skupinky architektů spadajících pod společnost Shinichi Ogawa & Associates.

Dům má délku 150 metrů a jeho plocha také není právě zanedbatelná – nakonec, o výměře 1 592,41 čtverečných metrů se leckteré domácnosti u nás rozhodně ani nesnilo…

Do dáli sahajícími skleněnými výplněmi se zde nijak nešetřilo a to je dobře, jelikož okolí domu je skutečně po přírodně-vizuální stránce nesmírně přitažlivé. A komu by se snad nelíbil jeden výhled, nic mu nebrání v tom, prostě si kousek poodejít a užít si vize zcela jiné.

Do podobně dlouhého domu se určitě hravě vejdou i různé dlouhé věci, jistě vás napadlo a poznámka by to byla správná. Je tu třeba 40 m dlouhý venkovní bazén, v němž si člověk může zaplavat a přijít tak mimo zbylé obyvatele domu na jiné myšlenky.

Domácí obutí asi bude u podobného domu vhodné zvolit kapku odolnějšího rázu, jelikož stačí zapomenout na pár věcí denně a rázem tu máte nachozený kilometr-dva navíc. Zajímavě je řešená i jedna z ložnic, kde najdeme knihovnu ze skla, což je jak elegantní, tak i praktické.

V obdobném domě určitě nehrozí ani to, že by někdo zaslechl vaši konverzaci, jak se často ve stísněnějších prostorách stává. Autoři projektu dospěli i k názoru, že běžný nábytek by zde působil nudně, až ztraceně, takže vsadili rovněž na jeho větší proporce, nežli bývá běžné.

Najdeme zde tedy jak rekordně velké pohovky, tak i křesla, zrcadla, stoly pro desítky členů nebo krbovou římsu protaženou jaksepatří.

Vyhřát podobný dům zřejmě nebude jen tak, ovšem v této oblasti Thajska to podle všeho není problém…

Venkovní část je nasvícena barevnými lampami, jejichž odstín lze měnit podle nálady majitele a denní doby.

Text: Petr Hájek
Foto: home-designing.com

15.5.2015 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist