Nedostatek úložného prostoru? Máme řešení!

Nedostatek místa – to je problém, který trápí většinu domácností. Kam umístit sezónní věci, aby „nezavazely, když je nepotřebujeme, ale zároveň abychom je našli ve správnou chvíli? Víte, že netušené možnosti skrývá i vaše kuchyň? Kde? Stačí se zamyslet a využít i to, co vypadá na první pohled nevyužitelně…

124919-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Že do kuchyně se musí vejít kuchyňské potřeby, to je bezesporu jasné. A že i s nimi je problém, to také není nic překvapivého. Nicméně i tam, kam se jen zbytečně práší, můžeme uložit věci, pro které nemáme místo jinde v bytě.

Zimní výbava do kuchyně?

Například lyže. Kam v bytě uložit dlouhá prkna, která i s vázáním zaberou mnohem více místa, než se zpočátku zdá? Do kuchyně? A proč vlastně ne?

Takřka všechny kuchyně mají u podlahy asi 15 cm vysoký soklík, za kterým se neskrývá zhola nic. Najdeme-li způsob, jak jej oddělat a opět vrátit na své místo, aniž bychom jej poničili, našli jsme místo na uskladnění lyží a snowboardů.

Velká inspirativní fotogalerie úložných prostorů

Sezónní úschovny

Často nevyužitý prostor totiž můžeme zužitkovat právě tímto způsobem. Lyže a snowboardy přece nepotřebujeme po celý rok. Na konci března je proto nenápadně sklidíme na dno kuchyně a v prosinci po nich opět sáhneme.

Skříňky na „nekaždodenní“ věci

Netušené možnosti se skrývají nejen pod, ale i nad kuchyňskou linkou. Nemáme-li dostatek místa na kuchyňské potřeby, jistě je můžeme umístit i sem. Stačí přidat další patro skříněk, nejlépe ve stejné barvě a samozřejmě od stejného výrobce. Nač mít pod stropem půl metru volného místa, když jej můžeme kompletně využít?

A co do takových skříněk umístit? Určitě ne talíře nebo snad příbory, ale spíš takové věci, které nepotřebujeme každý den. Do skříněk se tak dá schovat fritovací hrnec, toustovač nebo domácí pekárna. Budou se nám však hodit i malé schůdky, po kterých se ke spotřebičům dostaneme. Ty bychom však do skříněk ukládat neměli…

Martina Tlachová
Foto: Coninvest, Koryna, AB kuchyně, Českomoravský beton

11.2.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist