Něco výstředního? Spojit koupelnu s ložnicí?

Léto je svým způsobem výjimečné období v roce a tak si i Living.cz dovolí něco málo výstředností, které mohou být pro někoho nedosažitelným snem, možná inspiraci a pro některé z nás třeba i skutečným návodem, jak si ze své vlastní ložnice udělat něco…výjimečného. A přitom to vlastně není tolik nedostupné řešení, stačí mít jen odvahu. A o čem to mluvíme?

126679-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Bydlení je svým z určitého pohledu lidská aktivita a možná bychom se divili, na kolik jsme jako lidé své doby neochotní udělat v rámci bydlení a zařizování vlastního obytného interiéru cokoliv a kdykoliv tzv. jinak. Tak například umístění vany nebo sprchového koutu…

Vana v ložnici? A nebo sprcha? Proč ne?

Ložnici logicky spojujeme s klidem, odpočinkem a spánkem. Současně jsme tendenční do ložnice umisťovat šatní skříně a někdy z ložnice děláme svého druhu skladiště. Není také výjimečné, když v ložnici stojí pracovní, např. psací stůl a nebo televize. Ale ani skladiště, ani pracovna nebo sledování TV, nemá nic společného se spaním. A co koupelna?

Nepřehlédněte – velká galerie ložnic

Koupelny mýváme mnohdy na opačné straně bytu, ovšem u lépe řešených bytů již koupelny přirozeně s ložnicí sousedí. Je to praktické, neboť první kroky vedou ráno právě do koupelny či na toaletu a stejně tak je koupelna právě tou místností, ze které do ložnice večer odcházíme. A proč si nedat vanu nebo sprchu přímo do ložnice? Zní to (na první pohled) šíleně a pokud máte doma děti, tak i nereálně, ale pro bezdětné páry a nebo pro páry, jejichž ratolesti již obývají vlastní byty a domy, je takové řešení…výstřední, ale pohodlné, s prominutím sexy a za určitých podmínek i praktické. Že bude do postele cákat voda? Pochopitelně, že takto řešená ložnice s koupelnou musí být dostatečně veliká a současně není možné ve vaně nebo pod sprchou lidově řečeno dovádět tak, jako v izolované koupelně. Toto řešení je prostě určeno dospělým lidem. A tolik výstřední to není.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

O koupelnách také ZDE.
Red.
foto: Kaldewei

 

30.7.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist