Necítíte se doma dobře? Možná je tam nějaký prvek, který vadí vašemu znamení

Nepohodu domova může zapříčinit i úplná maličkost. Zvlášť pokud nesouzní s vaším hvězdným laděním. Prozradíme vám, jak můžete jednoduchým způsobem dospět ke své duševní rovnováze.

42west49192524191_157c274763_o-1100x618.jpg Celá galerie 42 Zdroj: Westwing

Vodnář (21. 1. – 18. 2.)

Pokud jste se při zařizování svého domova podřizovali obecným pravidlům, udělali jste zásadní chybu. Fádní interiéry přece nejsou nic pro vás. Klidně můžete dát průchod své fantazii. Neznamená to však, že máte být extravagantní. Stačí, když si pořídíte kus nábytku, který vynikne, jako jsou zajímavá komoda, vitrína, sedačka nebo jídelní stůl. Můžete si také pověsit na neobvyklé místo designové zrcadlo nebo zajímavou dekoraci. Netoužíte přece po ordinérním prostředí, ale potřebujete se obklopit osobitými věcmi. Vždyť vy sami víte moc dobře, že si na extrémní výstřelky vůbec nepotrpíte.

Ryby (19. 2. – 20. 3.)

Abyste se ve svém domě cítili dobře, potřebujete k tomu především uklidňující atmosféru. Příjemně na vás působí vodní prvky, které jsou odjakživa spojeny s klidem a relaxací. Avšak ne každý může žít na pláži nebo v oceánu.

Naštěstí existují způsoby, jak dostat tyto vodní prvky do vašeho domova, ať jste kdekoli. Ať už se rozhodnete přidat nějaké blankytně modré odstíny na stěny či doplňky nebo investovat do malé fontány v obývacím pokoji, bude to pro vás správné rozhodnutí, protože právě tyto drobnosti ve vás vyvolají potřebný pocit klidu a usmíření. Prostě přímořský styl je pro vás tou pravou inspirací.

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Nesnášíte omezování, to je přece o vás známo. Takže vlastně není ani žádným překvapením, že se díky příliš velkému množstvím věcí, které vás doma obklopují, cítíte jako v pasti. To se zlepší, uspořádáte-li nábytek tak, aby vznikl co největší volný prostor. Prostě koncept otevřeného prostoru, který je teď velmi populární, je vytvořen přímo vám na míru. Jedině v něm se vám totiž bude volně dýchat.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Máte velmi rozvinuté estetické cítění, což výrazně ovlivňuje vaše vnímání okolního světa. Přestože se vám může zdát, že jsou pro vás zářivé barvy to pravé, vzhledem k tomu, že živlem vašeho znamení je Země, budete se cítit dobře spíše v prostředí zařízeném v zemitých tónech. Zkuste tedy začlenit do svého domova tmavě zelenou nebo hnědou barvu, například v podobě dekoračních polštářků, ubrusů, kusových koberců či závěsů. A protože na vaši pohodu mají extrémní vliv také vůně, provoňte svůj byt pomocí aromatických svíček, aromalamp nebo difuzérů.

Blíženci (22. 5. – 20. 6.)

Přiznejte si, že vám připadá, že jste pevně spojení se svým mobilem, tabletem i notebookem. A to dokonce do té míry, že na nich závisí úspěšnost a hladký průběh vašeho dne. Pokuste se od nich aspoň trochu odpojit. Uvidíte, že to prospěje vašeho duševnímu zdraví. Nemusíte se jich hned zbavovat, ale nepoužívejte je při stolování a odstraňte je i z ložnice. A v ostatních místnostech je zamaskujte alespoň vizuálně. Skryjte všechny kabely a nabíječky do speciálních pouzder. Výrazně se tím uleví se nejen vašemu interiéru plnému kabeláže, ale i vám.

Rak (21. 6. – 22. 7.)

Jste sentimentální a lpíte na předmětech, jež ve vás vyvolávají vzpomínky. Víte, že to hodně přeháníte? Přesvědčíte se o tom, když se kolem sebe rozhlédnete. To je ale upomínkových dekorací. Nedivte se, že by vám prospělo, kdybyste některé věci vyřadili. K tomu, abyste se doma cítili dobře, vám přece postačí jen pár rodinných fotografií nebo umělecké dílo, které vám daroval blízký přítel. To, že zredukujete drobnosti na ty, na nichž vám opravdu záleží, vám umožní se lépe soustředit na to, co je pro vás v životě skutečně důležité.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Luxus, přepych, zlacené předměty, zrcadla, samet a křišťálové lustry – to všechno pro vás představuje domov snů. Ale i vy si občas přece potřebujete odpočinout a odhodit masku neodolatelného svůdce a požitkáře. V tom vám pomůže určitá umírněnost při vybírání doplňků.

Takže až budete opět vylepšovat svůj domov (a to vy děláte často a rádi), pořiďte si o něco menší lustr, méně zdobené stínidlo ke stojací lampě a jednoduchý rám k novému obrazu. Místo toho otevřete dokořán okna, aby se do všech místností dostalo nejvíce obyčejného denního světla. Glamour styl je sice váš oblíbený styl, ale když přidáte pár prvků ze scandi, určitě to ničemu neuškodí.

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Nic vás neuklidní tolik, jako pocit, že máte absolutní kontrolu nad svým životem. Zároveň pro vás není žádný problém vytvořit harmonický domov. Pokud však ještě tápete, určitě vám pomůže, když se při zařizování interiéru inspirujete minimalistickým stylem. Jeho jednoduchost a uspořádanost vás uklidní, takže budete cítit méně vystresovaní a více v pohodě.

Váhy (23. 9. – 22. 10.)

Ke svému spokojenému životu nezbytně potřebujete duševní rovnováhu. Věřte, že nic vám tak nezlepší náladu jako pozitivní energie z rostlin. Navíc díky nim vnesete do svého domu krásu, která je pro vás nesmírně důležitá. A tak se obklopte květinami. Dejte je ve váze na stůl, v květináčích na okenní parapety nebo je rozvěste v závěsných nádobách po místnosti. Skvělou inspiraci najdete v jungle stylu.

Štír (23. 10. – 22. 11.)

Sice vám nevadí jednat na rovinu, ale upřímní ke svému okolí úplně nejste. Jsou věci, které si prostě necháte raději pro sebe. Neradi se z něčeho zodpovídáte a neradi někomu vysvětlujete důvody svého jednání. Prostě zbožňujete tajemno, a proto se nejlépe budete cítit v interiéru, kde jsou černé a stříbrné doplňky, případně solitér v jedné z těchto barev.

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Vás sice nějaký ten nepořádek jen tak rozhází. Ale přiznejte si, že i vy se přece jen cítíte lépe v místnosti, kde se neválí věci jedna přes druhou. Proto si najděte chvilku a zbavte se nepotřebných věcí. Jen tak vnesete k sobě domů alespoň nějaký řád. A uvidíte, že se vám uleví. Rozhodně tím však nemyslíte, že byste měli žít ve sterilním prostředí. Stačí jen něco vyhodit a zbytek trochu uspořádat. Inspiraci, jak na to, abyste se cítili doma dobře a aby přitom váš dům neztratil „šťávu“, najdete v interiérech zařízených v boho stylu.

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Ke svému životu rozhodně nepotřebujete luxus. Máte rádi, když jsou věci jednoduché a situace přehledné. Zbožňujete klid. Proto je pro vás ideální vybavit si domov především dřevěnými prvky, ratanovými židlemi a lněnými textiliemi. Jednou  z cest, která vás uklidní a zároveň vám umožní se soustředit na věci, na nichž vám záleží, je zařídit si byt v přírodním stylu.

14.1.2022 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist