Nechte se masírovat v kanceláři při práci

Masážní křesla a pracovní židle už nejsou žádnou novinkou a lidé se je poměrně brzy naučili využívat. Nechat se masírovat třeba právě v zaměstnání, je svého druhu luxus, ale už nás tato možnost nepřekvapí, ovšem dopřávat si jednoduchým způsobem reflexní terapii chodidel přímo v kanceláři a přitom třeba vyřizovat elektronickou poštu, to je zajímavý a nový způsob „relaxace za pochodu“.. Je to stimulace, která udělá dobře celému tělu a vůbec nebrání pracovnímu nasazení a koncentraci. Zkuste to, je to v pravém slova smyslu příjemné a zdravé.

126606-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Masáž chodidel patří k těm nepříjemnějším masážím a stejně tak je možné pomocí tlaku na určité části chodila způsobovat intenzivní bolest a neb se „dotýkat“ třeba jater nebo jiných orgánů. Chodidla jako svého druhu „mapa“ a nebo „ovládací panel“ celého těla, byla využívána už starověkými civilizacemi a tzv. reflexní terapie realizovaná pomocí stimulace nervových zakončení umístěných v chodidlech, je terapeutický nástroj starý jako medicína sama. A znáte „baštonádu“? Tímto podivným slovem se označovalo jedno z nejděsivějších orientálních mučení, které spočívalo právě v bití odsouzeného do chodidel, přičemž smrt přicházela velmi pomalu, bolestivě a zcela nevyhnutelně. Chodidla jsou jednoduše  a slovy klasika jakou si „druhou tváří těla“.

TIP: masáž „sobě sám“

Zejména při sedavém zaměstnání, respektive při současném vystavování se stresové zátěži, může být velmi příjemné uvolnit tlak tzv. „těžkých nohou“, které mohou způsobovat i nepříjemnou bolest hlavy. A masáž plosek nohou třeba jen pomocí mechanického jednoduchého zařízení, může být velmi příjemným odlehčením. Není to přitom žádné šarlatánství, ale obyčejná hydromechanika uplatněná na krevní oběh a využívající fakt, že v chodidlech jsou přítomná zmiňovaná nervová zakončení. Stačí si jen jednoduchými pohyby prokrvovat pokožku a svalstvo a vysílat osvěžující impulzy do řídícího orgánu mozku. Nic víc není potřeba.

Red.
Foto: Nábytek HSP, reflexni-terapie.cz

29.6.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist