Nechoďte do obchodu

Přece se nebudete během letních veder zabývat tak nepříjemnou starostí, jako je pořizování velkého sobotního nákupu. Zůstaňte raději doma v chládku a objednejte si nákup po internetu!

108439-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Podobný styl nakupování je ideální pro toho, kdo nevyznává modlu celodenních návštěv nákupního centra. Může se hodit i tomu, kdo se vrací z dovolené a ví, že doma najde ledničku prázdnou. Stačí, když se před odjezdem domů zastaví v kterékoliv internetové kavárně a v době, kdy dorazí k domovu, zazvoní na dveře kurýr s náručí plnou potravin.

Bohužel, internetové nakupování potravin a základních potřeb funguje zatím jen ve větších městech. Našli jsme pro Vás několik internetových tipů, určitě by ale bylo výhodné, kdybyste vy – čtenáři – v diskuzi ke článku doplnili naše informace vašimi osvědčenými obchody.

Praha a okolí: www.z-market.cz

Zřejmě největší internetový obchodní dům se specializací na potraviny, bohužel s okruhem působnosti jen v Praze a okolí. V sortimentu najdete téměř vše, co byste nakoupili i v klasickém obchodě, od nápojů přes mléko, sýry, pečivo až po prací prášky a žrádlo pro psy. Maso koupíte v oddělení mražených potravin, nabídka není sice široká, ale alespoň ryby a kuře tu najdete. Zato si tu můžete objednat hodně druhů hotových jídel. Výhodou tohoto obchodu je i velmi pečlivé zařazení do jednotlivých kategorií včetně obrázků. Ceny v obchodě nejsou příliš rozdílné od těch z běžné samoobsluhy. Nakupování má jediné omezení – musíte nakoupit alespoň za 749 korun, do třiceti kilometrů od centra je pak dovoz zdarma.

Praha a okolí: www.nakupdodomu.cz

Dalším obchod operujícím na území hlavního města. Nabídka je podstatně omezenější než v předchozím případě. V současné době např. úplně chybí mražené výrobky, pečivo či alkoholické nápoje, zato si můžete objednat kupon do mobilu. Pokud nakoupíte alespoň za 1 999 korun, máte dovoz zdarma, za hranicemi Prahy připlácíte za kilometr 20 Kč krát dvě.

Brno: www.pohodlnynakup.cz

Obyvatelé Brna mohou využít internetový obchod s potravinami, který k potravinám navíc ještě nabízí domácí potřeby a také autodoplňky a autokosmetiku. Velmi obsáhlá je i nabídka drogerie. Zvláštností tohoto obchodu je fakt, že nabízejí okolkované cigarety za vyšší než deklarovanou cenu. Červená Marlbora tak koupíte za 79,90 Kč místo šedesáti označených kolkem. Bylo by otázkou pro obchodní inspekci, zda je podobný postup povolený.

Plzeň: www.centralparty.cz

Plzeňský internetový obchod je variantou menšího kamenného obchodu. Že nabídka odpovídá spíše zaměření dobře zásobené večerky než hypermarketu večerky ostatně přiznává už úvodní text, který nás vítá do internetového minimarketu. Najdete tu základní výběr potravin typu „když přijde nečekaně návštěva“, tedy sušenky, nápoje, ale i hotové potraviny. Obchod je rozdělený do dvou částí: Expres Time, kde zboží přivezou do hodiny a objednaný počet kusů nesmí překročit aktuální stav zásob v kamenné prodejně, a Profi, kde se rozvoz uskutečňuje další den ze skladu. Dopravné se v závislosti na velikosti nákupu snižuje ze 149 korun bez omezení až do 19 korun při nákupu za 1 200 korun.

Na příkladu této prodejny je dobře vidět, jak dobré propojení skladového hospodářství a on-line portálu může přispět k pohodlnému nákupu a zároveň ke zlepšení hospodaření menších prodejen v konkurenci hypermarketů.

Radek Starý

Foto: internetové stránky obchodů

24.7.2006 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist