Nečekejte, až vám starý kotel doslouží. Podívejte se proč…

Známé Murphyho zákony totiž stále platí, a pokud má váš kotel již něco „odtopeno“, s největší pravděpodobností začne stagnovat v třeskutých mrazech. V době, kdy jste se zrovna vydali z peněz kvůli svatbě dcery nebo plánované rekonstrukci koupelny.

Pravidelné revize plynových kotlů by měli probíhat jednou ročně a to vždy před začátkem topné sezóny nebo po jejím konci. Pokud vám technik sdělí, že je na čase začít uvažovat o novém kotli, není dobré nad tím jen mávnout rukou. Výměna kotle často přináší nutnost nejen většího finančního obnosu, ale i stavebních a kominických prací. Avšak později vás jistě potěší každoroční úspora, která z nového plynového kotle plyne. Jaké další výhody pro vás plynou z nového kotle?

Finanční úspora

Jak již bylo řečeno, výměna kotle je často značný finanční zásah do rodinného rozpočtu. Cena kvalitního kotle, který dlouhodobě zajistí teplo pro celý dům, je samozřejmě vyšší. Co rozhoduje o ceně plynového kotle? V ceně se promítají použité materiály, výkon a také jeho spolehlivost. Zatím to jsou jen samé výdaje, tak kdy přijdou ty úspory?

Úspory se dostaví, jakmile začne topná sezóna. Účinnost starých plynových kotlů, které jsou označené kategorií G, se pohybuje okolo 50% až 70%. Nové plynové kotle dokáží svou účinnost zvýšit až na 88% a ty nejmodernější kondenzační kotle dokonce až na 98%. Takže na stejné teplo, jaké jste měli doma minulou zimu, letos vynaložíte méně peněz za spotřebovaný plyn.

Bezpečnost vaší rodiny

V televizních zprávách se během topné sezóny občas objeví smutné oznámení o otravě několika lidí, kteří doplatili na svůj starý plynový kotel. Bohužel zastaralé technologie a nepravidelné revize nejen kotlů, ale i spalinových cest mohou vést k tak nešťastné situaci.

I s novým plynovým kotlem jsou pravidelné revize nutné a samozřejmě je na místě k instalaci využít kvalifikovaných řemeslníků, raději než chytrých sousedů. V kombinaci se správným uživatelským zacházením se pravděpodobnost neštěstí razantně snižuje.

Šetrnost k přírodě

Nejen, že s novým kotlem šetříte přírodní zdroje, protože za menší počet kubíků plynu máte doma stejné teplo. Nové plynové kotle se dají připojit k aplikacím chytrých domácností. Díky těmto aplikacím nejen, že průběžně vidíte spotřebu, ale je možné si také nastavit, že tento týden nebudete doma a aplikace za vás sníží výkon kotle.

Pokud jste o novém kotli začali uvažovat, doporučujeme vám se ještě odborně poradit se specialisty. Ti od společnosti Viessmann vám přímo na místě navrhnou variantu a spočítají možnou úsporu, a to zcela zdarma.

31.5.2018 1:57 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist