Nebojte se šikmých stropů. Zařiďte si bydlení podkroví!

Pokud si potrpíte na pěkné výhledy do krajiny, asi jim ochotni obětovat i trochu pohodlí. Ano, uhodli jste! Narážíme na bydlení pod střechou, které při zařizování vyžaduje přece jen určitá specifika. Poradíme vám, jak se s nimi vyrovnat!

obr.10_28689313513_a4b9f1e695_o-1100x618.jpg Celá galerie 23 Zdroj: Velux

V bytě, který se nachází v podkroví, máte většinou pocit, že se můžete dotknout zelených korun stromů nebo dokonce modrého nebe. Navíc to bývá často naprostá oáza klidu. Abyste si však mohli užívat těchto výhod, musíte překonat určité potíže. Kromě schodů jsou to také zařizovací předměty. Nejen nábytek, ale i záclony a rolety nebo žaluzie si prostě ve standardu pořídit nemůžete.

Kuchyňskou linku dejte pod okno

V kuchyni potřebujete mít dostatek denního světla. Proto je ideální, když umístíte přímo pod okno pracovní plochu, umývací zónu nebo třeba i jídelní stůl. Varná zóna se hodí tam, kam lze bez problémů umístit digestoř, případně udělat odtah par.

Bohužel se budete muset asi obejít bez horních skříněk, nebo jich budete mít jen omezené množství, a to v závislosti na výšce nadezdívky. Místy je můžete nahradit třeba policemi.

Přesto k plánování kuchyně v podkroví přistupujte tak, abyste negativa sešikmených stěn proměnili v pozitiva. To vám usnadní kuchyňská linka zhotovená na míru. Při jejím navrhování můžete například handicap, který je způsobený nízkou nadezdívkou, vyřešit tak, že si pořídíte širší pracovní plochu.

Postel pod oknem nemusí být vždycky výhoda

Také při zařizování ložnice je dobré si uvědomit, zda upřednostňujete romantiku nebo pohodlí. Je sice krásné se probudit a dívat se do nebe, ale na druhou stranu ne každý z nás touží při každém otvírání okna skotačit po posteli.

Důležité také je, abyste mysleli na to, že si potřebujete na posteli také sednout. Proto je třeba mít dostatek prostoru nejen kolem postele, ale i nad ní. Problém s úložným prostorem elegantně vyřešíte pomocí vestavěné skříně. Skvěle také vypadají police, které svým rozmístěním kopírují sešikmenou stěnu.

Využijte závěsné systémy

Ušetřit místo vám pomohou také všelijaké závěsné systémy. Většinou se jedná o tzv. drátěný program, ale k dostání jsou i pletené koše nebo různé komody. Aby vám v podkroví nebylo těsno, zapomeňte na masivní nábytek a raději volte odlehčené materiály. Podkrovní byt by totiž měl působit vzdušným a hravým dojmem.

4.2.2020 10:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist