Nebojte se sektorového nábytku

„Sektorový“ nábytek je vlastně skoro hanlivé označení. Když se mluví o „sektoru“, tak se tím často myslí něco méně hodnotného, bez nápadu, co výrobce podle okřídleného úsloví „seká jako Baťa cvičky“. A přitom „sektorový nábytek“ není totéž, co nábytek ala „pokojové stěny“ z osmdesátých let a slovo „sektorový“ už vůbec neznamená „neinvenční“ či „hloupý“. Nechte se tedy klidně inspirovat „sektorem“.

Ono podivně znějící slovo „sektor“ je označením, které uživatelům říká, že např. sektorovou nábytkovou stěnu je možné snadno rozebrat na její jednotlivé a samostatně fungující části a upravit ji jednou pro potřeby velkého bytu a podruhé třeba na míru malé garsonce. Sektorový nábytek je tedy něco stavebnice, kterou si člověk přinese domů a poskládá si vlastní nábytek tak, jak mu to nejlépe vyhovuje. Některé přední světové firmy vyrábějící „designový“ nábytek produkují vlastně v drtivé většině onen hanlivě označovaný „sektor“ a zdůrazňují přitom právě možnost individuálního řešení a poskládání jednotlivých modulů do takové podoby, která bude nejlépe odpovídat potřebám zákazníka.

TIP: Než se rozhodnete vyřešit např. svůj obývací pokoj, tak zvažte možnost pořídit si nějakou tu nábytkovou „stavebnici“ a platí to zejména v případě, kdy máte malý byt, protože „sektor“ vám umožní vyřešit vyzískání potřebného úložného prostoru podobným způsobem, jako atypický a tedy na míru tzv. ušitý nábytek.

Velká fotogalerie stylového nábytku

Trochu historie?

Sektorový nábytek není nic nového. Takový způsob řešení známe už z doby meziválečné a zejména pak v souvislosti s dnes již legendární školou designu a architektury BAUHAUS. Na začátku vlastně byla myšlenka, jak co možná nejednodušeji, elegantně a zároveň kvalitně vyrábět levný a přitom vysoce jakostní nábytek. Sektorový nábytek je tedy přibližně ze stejné doby, jako funkcionalistická architektura.

A jak bude vypadat nábytek budoucnosti? Podívejte se ZDE.

Red.
foto: nuevalinea a archiv redakce

16.6.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist