Nebojte se „pokojové stěny“

Když se mluví o „pokojové stěně“ a nebo dokonce o „sektorovém nábytku“, pak si mnozí z nás vybaví dobu před rokem 1989 a nabídku Domu bytové kultury. Takové asociace jsou přirozeně odpudivé, ale na druhou stranu, jak chcete řešit obývací pokoj bez „stěnového systému“ a nebo „sektorového“ nábytku?

108763-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Nejlépe je asi začít tím, že se člověk zbaví předsudků a přestane se při vyslovení pojmu „sektor“ bránit. Také by se takovému druhu nábytku dalo říkat „stavebnicový“ a to už nejen lépe zní, ale i lépe vystihuje povahu takových zařizovacích předmětů. A stačí si prolistovat nabídku některých – třeba i vyloženě světových společností, které rozhodně není možné nařknout z resentimentu a obdivu k totalitnímu Domu bytové kultury a všimnout si, že drtivá většina toho, co nabízejí, jsou právě „systémy“ a „stavebnice“, pomocí kterých si může zákazník poskládat svůj obývací pokoj či ložnici dle svého gusta a současně k tomu využije produkty sériové výroby. A to jde.

Dobře vyřešené stavebnicové (sektorové) nábytkové systémy individualitu uživatele podporují a nikoliv likvidují.

TIP: vybírejte tarokové stavebnicové systémy a takové firmy, které už jsou prověřené a které nejsou novinkou či nováčkem. A proč?

Důvod je prostý. Jednou z východ stavebnicových systémů je možnost jejich rozšiřování a nastavování. Dojde-li vám místo v knihovně, pak dokoupíte nový další panel, ale pokud už není ve výrobě, pak ho těžko seženete a budete si muset nechat udělat kopii u truhláře. Proto je dobré vybírat to, co je populární a co nebude výrobce příští sezónu stahovat z prodeje či výroby.

Red.
Foto Poliform

22.8.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist