Nebojte se klasických roubenek. Lze je postavit bez kompromisů

Že nejdou dohromady moderní technologie s venkovskou architekturou? Roubenka nedaleko Litomyšle úspěšně kombinuje obojí. Staromilce nadchne selský strop či dokonale propracovaný štít.

klasicka-roubenka-u-litomysle-1100x618.jpg Zdroj: Mistři dřeva s.r.o., Penzion U Zběhlíka

Klasická roubenka u Litomyšle

Věrná imitace českého venkova

I když by se to na první pohled nemuselo zdát, tahle roubenka se od těch klasických liší. Základem je sloupková konstrukce, která byla obložena metodou roubení v exteriéru i interiéru. Tím vznikla věrná podoba roubenky, jak ji známe z českého venkova.

Při projektování bylo nutné myslet na praktickou i designovou stránku. V exteriéru i interiéru byl kladen maximální důraz na klasické prvky jako masivní roubení, selský strop či propracovaný štít. Na druhé straně čeká stavbu velmi náročný provoz. Proto padla volba na praktické podlahové vytápění, tepelné čerpadlo a kanalizace byla svedena do větší čističky.

Dřevo prodává

Za nápadem realizace stojí majitelka penzionu, jehož se nová stavba stala součástí. Roubenka bude sloužit k ryze komerčním účelům. V Kromě svateb se v ní budou konat firemní školení, teambuildingy a další společenské akce. Velký sál nabídne prostor až pro 90 lidí. Pět apartmánů v horním patře ubytování pro 10 návštěvníků.

„Roubenka musela být zvenku i zevnitř maximálně fotogenická. Zároveň jsme chtěli, aby na každého návštěvníka dýchalo dřevo na každém kroku. Interiér musel ladit s povahou celé stavby. Dle toho jsme vybírali jednotlivé prvky,“ popisuje Jana Ožanová, majitelka objektu.

Bílá dřevěná okna české výroby dokonale ladí s roubením ve velkém sálu. Prkna na stěnách byla natřena výraznou barvou v odstínu zlatého dubu, zároveň se zachoval elegantní bílý proužek. Selský strop je další ohromnou dominantou. Podlahu pokrývají šestiúhelníkové dlaždice v tmavším odstínu. Apartmány ve druhém patře jsou vyvedeny ve stejném stylu. Pokud procházíte roubenku, uvidíte, že na každém detailu záleželo.

21.5.2023 12:00 | autor: Mistři dřeva s.r.o. | zdroj: Mistři dřeva s.r.o., Penzion U Zběhlíka
Více o tématu: roubenka

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist