Nebojte se bílé v obývacím pokoji

Nebojte se použít bílou barvu jako hlavní pro váš obývací pokoj, vždycky je tu totiž dost dalších barev, které mohou rozptýlit její monochromatičnost anebo změnit celkové vyznění pokoje. Vždy je po ruce také dostatek různých struktur a materiálů, které rozptýlí její chlad. Bílá barva je krásná, vděčná a okouzlující, nebojte se ji tedy používat.

133468-1100x618.jpg Celá galerie 40 Zdroj: archiv redakce

Využití jedné dominantní barvy umožňuje uživateli vzít a uplatnit prakticky jakoukoli barvu jako barvu kontrastní či doplňkovou. Zařídíte-li si svůj obývací pokoj v bílé barvě, získáte tak komfortní a přitažlivé místo k odpočinku v dokonalé harmonii s kteroukoli další barvou spektra. Bílá barva zajistí obývacímu pokoji dostatečný přísun denního světla, neboť odráží největší procento světla zpět do svého okolí.

Jelikož každý obývací pokoj je jiný, každý prostor jinak veliký, tak i kdybychom dali různým uživatelům k dispozici vždy totéž zařízení obývacího pokoje, každý se svého úkolu zhostí jinak a každý docílí jiného, odlišného vzhledu této místnosti. Interiér může vypadat střídmě, ale i bohatě, vždy podle kombinace bílé s další barvou, se strukturami a lesklými, nebo naopak matnými povrchy. Bílá barva bude vždy působit jako slučující element.

I v případě, že si v obývacím pokoji hodláte zřídit například pracovní kout nebo jídelnu, nic nebrání tomu, abyste i v tomto případě zařídili pokoj v bílé. Je to barva, která rozhodně nebude rušit při práci, ani při stolování.

Co se detailů týče, existují dva druhy. První jsou detaily hotové, které nalezneme ke koupi prakticky v každém nábytkovém centru, v každém obchodě s interiérovými doplňky. Druhým typem doplňků jsou doplňky na míru. Jedno mají bytové doplňky společné, vždy je uživatel vybírá s uplatněním svého osobního vkusu. Zdánlivě jde o méně významné složky interiéru, ale přitom jsou to mnohdy právě ony, které mění anebo utváří atmosféru celého prostoru. Dekorační prvky mohou být skromné, stejně tak jako barevné akcenty, ale i pompézní a objemné.

Zkuste v kombinaci s bílou barvou použít odstíny šedé či béžové a vznikne obývací pokoj ve skandinávském stylu. Přidáte-li trochu více dřeva a hnědou barvu, obývací pokoj získá na rustikální atmosféře. Omezíte-li se přísně na jednoduché linie, bílou barvu a několik málo detailů v černé, máte obývací pokoj minimalistický nebo modernistický. Namícháním přiměřeného množství patiny, jemně květovaných vzorů se přenesete do vintage nebo shabby-chic stylu.

Experimentovat se rozhodně vyplatí a vy už díky fotografiím, které jsme pro vás vybrali jako ukázku koncepce bílých obývacích pokojů, budete vědět, jak na to.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: pinterest.com, bhg.com, indulgy.com, ladesignconcepts.com, coconutwhite.com, weheartit.com, isuwannee.com, countryliving.com, style-files.com, theinspiredroom.net, cedarhillfarmhouse.com

30.4.2015 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist