Nebojte se bílé barvy a inspirujte se…

Bílá barva je barvou romantickou, evokuje v nás čistotu, jemnost, možná také křehkost. Interiér a nebo zkrátka bydlení tzv. celé v bílém je přirozeně nepraktické v případě, když máte doma malé děti, ale jinak to rozhodně za úvahu stojí.

125400-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Někoho může bílá barva děsit, podobně jako lékařské pláště nebo sterilní prostředí nemocnic. Takové asociace ale nemají s bílou barvou mnoho co společného a jsou spíše o nepříjemných zážitcích spojených s doktory a prováděním nepříjemných lékařských zákroků. Kdyby lékaři nosili např. žluté pláště, děsila by nás právě žlutá a nikoliv bílá barva. Zkuste se na bílou dívat jinak, třeba jako na něco velmi romantického: bílé šaty, svatba, bílá růže atd. To jsou jistě mnohem příjemnější asociace než představa ordinace a nebo rovnou zubaře.

Má své výhody i nevýhody

Pokud se rozhodnete pro bydlení v bílé barvě, pak tím vlastně současně řešíte otázku stylu a celistvosti interiéru. Ten už nebude zařízený „každý pes jiná ves“, ale bude mít svou myšlenku. Bude zkrátka celý bílý. Je potřeba ale upozornit na několik problematických skutečností.

1.bílé potahy nábytku bude potřeba častěji čistit a bydlení v bílé barvě není moc praktické v okamžiku, kdy máte malé děti nebo třeba psa či kočku.

2.zařizování takového interiéru nebude jednoduché, neboť bílý nábytek není automatickou a běžnou součástí nabídky prodejců a bude nutné poohlédnout se po výběrovém zboží, které je přirozeně také dražší (tedy než úplně to nejlevnější).

Fotogalerie: Bílá v interiéru

3.bílá vás může omrzet, případně vám může začít vadit. Měli byste si být jisti, že takové neotřele řešení je pro vás opravdu to nejlepší. Jinak řečeno: zkuste si nechat udělat studii u architekta či v interiérovém studiu – ideálně pak tam, kde si budete nábytek kupovat, protože je velmi pravděpodobné, že za studii nic platit nebudete a dostane ti ji odměnou jako slevu.

O tom, jak pracuje bytový architekt a „jak na to“ se dočtete ZDE

TIP: je velmi efektní do bílého interiéru umístit něco výrazného v černé nebo jiné barvě. Kontrast krásně vyzní.

Red.
Foto Decoland

3.6.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist