Nebojte se barevného nábytku

Výrazně barevný nábytek se podle tuzemského většinového vkusu hodí spíše do dětského pokoje a pro dospělé muže a ženy se mnoho nedoporučuje. Je to zvláštní druh konzervativního uvažování, nemyslíte?

Barvy jsou tím, co nás velmi výrazně stimuluje a co přináší do obytného interiéru různé druhy nálad a atmosfér. Barvy jsou také tím, co umí vyvolat vzrušení, nadšení, nebo intimitu směřující až k omamnému polospánku. A barvy jsou také tím, co úzce souvisí se světlem. Pojmy jako „tlumené barvy“ představují takové barvy, které v přeneseném slova smyslu mají „málo světla“ a jsou do značné míry intimní jako příšeří.  Jinými slovy, pokuste se vložit více důvěry do barevného nábytku.

TIP: zkuste podobným způsobem uvažovat nejen teoreticky, ale i prakticky a prohlédněte si fotografie pod článkem. Zdánlivě „divoká“ barevnost může naopak vyznít velmi decentně a nebo sexy v různém osvětlení.

Nebojte se barevného nábytku, protože…

Správně zvolené barevné kombinace, správně zvolené barevné kusy nábytku provedené v různých barvách, mohou samy o sobě váš byt takříkajíc „zabydlet“, neboť vytvoří právě onu požadovanou „atmosféru“ či „náladu“. Nebude pak už nutné zaplňovat byt dalšími a dalšími předměty, které často fungují zejména jako lapače prachu.

TIP: zkuste se na začátek zaměřit na sedací nábytek. Důvod je prostý. Sedací nábytek se dnes již standardně nabízí se snímatelnými a tedy měnitelnými potahy. Pokud se tedy nakonec rozhodnete pro nějakou netradiční barevnou kombinaci a pokud se vám záměr nepodaří, pak můžete potah poměrně snadno vyměnit a ten původní si pak ponechat jako potah náhradní.

Velká fotogalerie stylového nábytku

Nebojte se barevného nábytku a pokuste se…

Úvahy o barevném vyladění nábytku mohou být různé a metody, jak dosáhnout požadovaného výsledku zrovna tak. Těžko říct, který způsob je lepší, než ten druhý. Rozhodně ale takzvaně funguje klasický postup, kdy je jeden kus nábytku provedený ve výrazné barvě a umístěný v okolí, které naopak nikterak barevně výrazný není. Je to pochopitelně hra s kontrastem divoké a klikové barevnosti. Výraznou barvu dostane jeden solitér, např. křeslo, lampa, obraz, police či plakát a klidové barvy pak jeho okolí.

Další inspirace nejen v duchu barevného nábytku ve článku Interiérové momentky a TIPY pro vaše bydlení

Red.
foto Alax

8.2.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist