Nebojte se barev!

Slova „stereotyp“ a nebo“konvence“ většinou používáme jako označení pro něco „šedivého“ a málem nudného. Za pozornost stojí právě ono slovo „šedivý“, které pochází ze světa barev a které je opakem k označení „pestrobarevnost“. Zkuste tedy nebýt „šedivý“ a inspirujte se.

Nemá smysl věnovat se podrobně teorii barev, která je součástí vědomostní výbavy každého architekta, designéra a nebo jiného tvůrce, jehož posláním a prací je vytvářet třeba právě obytné interiéry a nebo tzv. produktový design. Světlé barvy dělají předmět větší, tmavé naopak předměty zmenšují. To je obecně známý fakt. A kombinace žluté a černé je kombinací výstražnou a bojovnou. A rudá barva je vysoce emotivní, žlutá a oranžová je zároveň barvou aktivní a „živou“, ale  stejně tak vybízející ke vnitřnímu klidu. I tyto skutečnosti jsou součástí obecného povědomí o barvách. A jak s barvami zacházíte vy?

Řešíte pohovku, sedací soupravu a nebo křesla do obývacího pokoje? Vybíráte si?

Zkuste např. tzv. pastelové barvy, které mají výraznou schopnost stimulovat oko a tím pádem i vědomí. Nejsou to žádná kouzla. Je to jen jejich přirozená vlastnost, kterou je možné využít.

TIP: velmi zajímavou možností je využití nabídky snímatelných potahů. Pro svůj sedací nábytek přece nemusíte mít jen jeden jediný potah. Zkuste si pořídit hned dva. První bude „normální“, čili v jistém slova smyslu „konvenční“ a druhý, který můžete kdykoliv vyměnit, bude v pastelových a nebo, chcete-li „divokých barvách“. Je to prosté. Jednoduše budete vyměňovat potahy podle nálady, podle ročního období a nebo prostě podle potřeby udělat nějakou změnu. A změna to bude, na to se můžete spolehnout.

Pokud už svou pohovku máte, pak není nic jednoduššího, než si nechat ten druhý potah vyrobit. Čalounické služby dělá většina interiérových studií. Můžete také do internetového vyhledávače zadat slovo „čalounictví“. Např. s použitím vyhledávače Google si budete moci pohodlně vybrat i podle místa svého bydliště.

A nebo chcete jinou inspiraci? Zveme vás na návštěvu výjimečného bytu…

Red.
foto designersguild.com

6.10.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist