Návštěva v Sieben Residence jako podzimní inspirace pro bydlení

Představte si, že se díváte do krbu a mezi plameny vidíte zapadat slunce. Tenhle kýčovitý obrázek nemusí být jen scénou ze slavného filmu. Pojďte se podívat, jak to vypadá, když skrze plameny krbu vidíte alespoň z okna na svou zahradu a nebo do vedlejšího pokoje.

127129-1100x618.jpg Celá galerie 8 Zdroj: archiv redakce

Holandská společnost Oomen Architects patří mezi výrazné kanceláře schopné nabídnout kvalitní a fungující architekturu. Dům Sieben Residence, čili zkrátka rezidence manželů Siebenových v Roosendaalu, patří mezi příklady velmi kultivované architektury, která výrazně vychází z funkcionalistické a posléze minimalistické tradice.

Podzimní inspirace pro bydlení: vnitřní svět

Velký důraz je zde kladený na venkovní prostor a na jeho atmosféru či přímo „vnitřní svět“, jenž je schovaný za vysokými zdmi. Právě tyto zdi jej mají chránit a udržet. Okolí domu, ulice a ostatní budovy se sedlovými střechami, se vůbec nepodobají Sieben Residence. Běžné sídelní místo s rodinnými domy vůbec nenaznačuje, že by se právě zde mohl skrývat zvláštní svět se svými zákony a atmosférou.

Velká fotogalerie podzimní inspirace jen pro Vás!

Podzimní inspirace pro bydlení: interiér

Zejména nyní, na podzim, je zajímavé nahlédnout do obývacího pokoje spojeného s jídelnou a navazující kuchyní. Je zde přítomný jeden moment, který si jistě získá své příznivce. Stačí si prohlédnout přiložené fotografie. Podélnou místnost předěluje krbové těleso, u kterého je možné sedět z obou dvou stran. A hlavně, žároviště je rovněž přístupné z jídelny i pokoje a tak přes plameny je tak možné hledět skrze zeď do druhé místnosti.

Podzimní inspirace pro bydlení: kuchyň s koupelnou

Pozornost si také zaslouží kuchyň a koupelna. Obě místnosti jsou provedené v jednotném stylu, který odpovídá celkovému charakteru domu. Dominuje bílá barva a pravé úhly. Oblé tvary tím pádem působí jako něco výjimečného a strhávají na sebe pozornost.

Vysoce komfortním způsobem působí vana umístěná volně v prostoru. Není to řešení okázalé ani jinak nepraktické. Pocit volnosti a neomezenosti je podtržen bílou barvou, která prostoru dodává klid a vyrovnanost.

Elegantně je také vyřešený také barový pult v kuchyni, který je vlastně jen protaženou pracovní deskou kuchyňské sestavy. Stačí pak už jen přinést barové stoličky a vypít si v takovém prostředí např. ranní kávu.

Další inspirace pro vaše bydlení ve článku Zveme vás na návštěvu výjimečného bytu…

Red.

Foto Filip Dujardin, contemporist.com

 

12.11.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist