Návštěva typického pařížského retro apartmá

Za vzor elegance a šarmu se považuje Paříž a to nejen v módě, ale také v interiérovém designu. A právem. Tamní obyvatelé jako by cit pro ně sáli s mateřským mlékem. Jak jinak si vysvětlit, že dokáží zkombinovat nejrůznější styly a vždy vznikne něco krásného. Tak jako byt, který vám teď představíme.

2t_dsc_5977-1100x618.jpg Celá galerie 16 Zdroj: Essential Home

Nesmrtelná Audrey Hepburn svůj vztah k hlavnímu městu Francie vyjádřila prostými slovy: „Paříž je vždycky dobrý nápad“.

Moderní, nebo retro?

Možná to je až jakási posedlost, ale když se podíváte na věci, pod nimiž jsou podepsaní designéři ze studia Essential Home, je evidentní, že prostě doslova zbožňují retro. Při své práci se inspirují především 30. a 60. léty minulého století a typické prvky z tohoto období využívají při navrhování současného nábytku.

A protože jsou interiéry ve stylu retro jejich velkou vášní, zrealizovali ve spolupráci designovým studiem 10surdix vzorové apartmá, které se nachází přímo v centru módy a designu v Paříži.

Nebáli se industriálních prvků

V pařížském vzorovém bytě designéři originálně využívají strohého kouzla industriálního stylu. Kromě rámu dveří a tabulkových oken ve stěně oddělující ložnici od předsíně, lustrů a radiátorů je zajímavým solitérem příborník. Jeho výjimečně efektního vzhledu je dosaženo pomocí kontrastu industriálních a retro prvků.

Mimořádný dojem umocňuje působivá kombinace několika materiálů. Působivý dekor dřeva – tmavého ořechu můžete obdivovat na horní desce a šikmých nohách. Ty jsou navíc zakončené špalíčky z mosazi. Naprosto jedinečný šmrnc tomuto kusu nábytku však dodávají pozlacené plochy zdobené kruhovými otvory, které působí jako „monokly“.

Nikdy nudu

Napříč celým bytem sice najdete prvky typické pro interiéry minulého století, ale v žádném případě se nemusíte bát, že případní obyvatelé by se museli vzdát pohodlí, které s sebou přinášejí moderní technologie a současný styl bydlení.

Kuchyňská linka v nerezu se zajímavým rýhováním nad zásuvkami a kuželovitými nohami skrývá moderní spotřebiče. Otevřený koncept bydlení, který je typický pro industriální interiéry, zde působí nejen luxusně, ale i příjemně a útulně. Může za to použití kožešin, různobarevných závěsů sladěných s ostatním čalouněním, vysokého zrcadla, které je jen zdánlivě ledabyle opřené o zeď, nebo tapety s motivem květin nad televizí.

12.11.2021 10:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist