Návštěva je inspirativní, dívejte se

Při vybavování vlastního bydlení jistě přijde vhod nějaká inspirace, např. návštěva cizího bytu, prolistování magazínu o bydlení a nebo třeba jen procházka po showroomech interiérových studií a obchodů. Zkuste se „projít“ a najít inspiraci třeba právě tady.

108743-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Byt se dá vyřešit dobře nebo špatně a způsobů, jak toho dosáhnout, je jistě mnoho. S designérem Janem Drábkem jsme si prohlíželi fotografie realizací známého pražského studia Living Space.  Jeho komentář pro vás může být inspirativní.

Fotografie 1 – posuvné dveře a obývací pokoj s kuchyní

Používání obytné kuchyně nebo spojení obývacího pokoje a  kuchyně je jedním z hlavních trendů a znaků současného bydlení. Obě místnosti se od sebe vlastně vůbec dělit nemusí, každá je daná svou funkcí a hranice mezi nimi je zcela viditelná a jasná. Pokud ale chcete mát v pokoji klid a nerozptylovat se např. nepořádkem v kuchyni, pak jsou posuvné dveře skvělým nápadem, protože celý jeden velký otevřený prostor se dá najednou jednoduchým způsobem rozdělit.

Fotografie 2 – police vyrůstající ze stěny

Stěna je tady „obložená“ panelem, který sám vypadá jako upravená a vycizelovaná stěna, ze které jakoby police přímo vyrůstaly. Působí to velmi jednoduše, čistě a chytře.Umístění polic se pak jednoduchým způsobem dá měnit.

Fotografie 3 – bílá kuchyně ve vysokém lesku

Používání laku ve vysokém lesku je a bude módní záležitostí. Je to pochopitelně velmi efektní a zejména pak v bílé barvě. Potíž je možná jen v tom, že takové řešení si mohou dopřát bezdětné páry a nebo zkrátka ti, kteří děti nemají a nebo je mají již odrostlé. Udržování takového nábytku v čistotě je pracné a pokud je taková kuchyň otlučená, poškrábaná, lidově řečeno „upatlaná“, pak vypadá naopak velmi špatně.

Fotografie 4 – méně bývá více

Ložnice rozhodně není místností, která by měla fungovat jako skladiště, což je bohužel běžná praxe. Do ložnice se často dá všechno to, pro co není jinde místo, přitom ložnice by měla být volná, snadno udržovatelná v čistotě a bez prachu.

Red.
Foto Living Space

11.6.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist