Návštěva dvou vzorových bytů v projektu Fuxova. Pro milovníky jemných přírodních tónů

Vzorové byty jsou pro developery důležité, protože dokážou zájemcům nabídnout poměrně přesnou představu o možnostech a vybavení bytu. A také zajímavou inspiraci. I proto jsou tyto projekty zadávané předním architektům. Pojďme se podívat do dvou bytů projektu Fuxova v bratislavské Petržalce, které vytvořili designéři z AM architects.

Bytový dům Fuxova disponuje 276 byty od jedno až po čtyřpokojové, jde tedy o poměrně velký projekt. Nabízí výhody zajímavé bratislavské lokality ve spojení s dobrou občanskou vybaveností. Moderní architektonické řešení a promyšlené dispozice bytů dělají z projektu zajímavou stavbu. Obyvatelé vyšších pater se mohou kochat výhledem na Chorvatské rameno, historické centrum nebo Bratislavský hrad.

Developer nechal připravit dva zařízené byty – dvou a třípokojový. „Můžete se po místnostech projít, což je důležité, abyste získali přesnou představu o velikosti a prostorovém uspořádání,“ říká architekt Boris Schultz z ateliéru AM architects a pokračuje: „Zároveň jde o jakousi studii možností zařízení, kde se můžete inspirovat konkrétními nápady.“ Ve vzorovém bytě si můžete ověřit povrchové úpravy a kvalitu vybavení, které nabízí developer v rámci standardu – podlahy, obklady, dlažbu, sanitu či dveře.

Zařízení takového vzorového bytu je pro designéra náročné, protože by se měl trefit do vkusu většinového klienta, což může omezovat jeho kreativitu. Na druhou stranu ho nesvazují žádná omezení, která jsou mu při práci s konkrétním klientem kladena. Architekt tak může představit své nápady, ale i zásady a pravidla, o kterých je přesvědčen, že jsou všeobecně užitečné – například ve větším z bytů má pračka oddělené místo skryté za dveřmi.

„Když není místo pro samostatnou prádelnu, působí takto umístěná pračka nejméně rušivě. Určitě by neměla být v otevřené kuchyni, kde by mohla hlukem vadit obyvatelům při trávení společného času. Když to prostor jen trochu umožňuje, snažíme se pro ni najít jiné místo, aby koupelna zůstala relaxační místností,“ upozorňuje architekt Schultz. „Další naší zásadou je oddělené WC i v menších v bytech. Samozřejmě v něm musí být i umývadlo, protože bez něho není WC samostatné.“

V obou bytech byly zvoleny přírodní barevné kombinace. „Byt je zařízený tak, aby oslovil 9 z 10 lidí. Možná to není něčí šálek kávy, ale do nějakých výstřelků ohledně vzorů a barev nelze v tomto případě jít,“ konstatuje architekt. Díky nadhledu a promyšlenému přístupu se designérům podařilo najít správný poměr praktičnosti, útulnosti, univerzálnosti a originálních nápadů.

Z dostupných zdrojů vytvořila redakce
Foto: www. fuxova.sk

17.2.2016 1:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist