Návrat ke kořenům s kamennými umyvadly

Hledáte do koupelny originální sanitu, ale ne a ne ji najít? Pak určitě čtěte dál a podívejte se, jaké jedinečné kousky můžete mít ve své koupelně. V kurzu jsou kamenná umyvadla, jejichž design našel inspiraci v přírodě. Zaručujeme, že nenechají nikoho chladným.

shutterstock_2126627408-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock

Tento typ umyvadel najdeme v mnoha různých podobách, ale jedno budou mít vždy společné – všechna umyvadla tohoto typu budou určena k postavení na koupelnovou desku. Tak totiž nejlépe vyniknou jejich mimořádné estetické přednosti.

V koupelně je jen tak nepřehlédnete

Ovšem i rozdílů mezi typickými bílými keramickými umyvadly a těmi kamennými je hned několik. Začněme tím, že kamenné umyvadlo v koupelně okamžitě strhne vaši pozornost. Výrobní materiál je totiž natolik nezvyklý v porovnání s typicky bílou sanitou, že vyrazí dech nejedné vaší návštěvě. Tento typ umyvadel navíc většinou nebývá bílý jako klasická sanita, ale kopíruje přírodní barvy. V některých případech to tedy skutečně může na první pohled vypadat, že na vaši koupelnovou desku někdo postavil kus kamene. Ten mimochodem plní velice praktickou funkci běžného umyvadla.

Každý kus je originál

Velkou předností kamenných umyvadel je, že v jejich případě vážně platí „co kus, to originál“. Zatímco keramickou sanitu si můžete s klidným srdcem objednat po internetu a vždy máte jistotu, co vám přijde, u kamenných umyvadel je to jinak. Kámen je přírodní materiál a každý jednotlivý kus má svou neopakovatelnou barevnost, kresbu a členitost. Každé umyvadlo tak bude něčím odlišné a své. Zachytit jeho unikátnost na fotografii je proto nemožné.

Začněte šetřit a posilovat ruce

Kromě estetických rozdílů však nesmíme opomenout také ty praktičtější. Pořízení kamenného umyvadla sice udělá z vaší koupelny malou lagunu, ale vaše peněženka tento nákup pocítí mnohem intenzivněji, než kdybyste se rozhodli pro klasiku a koupili si umyvadlo například z keramiky.

Další podstatný rozdíl mezi keramickými a kamennými umyvadly a zároveň faktor, na který je třeba brát zřetel, je jejich váha. Jeden kus kamenného umyvadla totiž může vážit i 40 kilogramů!

Hladký či neopracovaný?

Při výběru designu je důležité volit takový, který co nejlépe ladí s velikostí i stylem vaší koupelny. Ať už patříte spíše k příznivcům hladkého kamene a oblých tvarů, či přirozeně neupravených kousků, v nabídce kamenných umyvadel si jistě vyberete. Do hladka upravená a vyleštěná kamenná umyvadla ve tvaru misky či oválu vám učarují svou elegancí a šmrncem. Jako dekoraci k nim si poté můžete na dovolené u moře nasbírat pár dalších menších oblázků a ochutnávka přírody ve vaší koupelně bude dokonalá.

Pro ty z vás, kteří dávají přednost ještě o něco excentričtějším kouskům, jsou určena kamenná umyvadla, do nichž výrobci zasahovali broušením či leštěním jen minimálně. Tato jsou nezaoblená, velice asymetrická a pro smysly neskutečně přitažlivá. Nejenže se na tato umyvadla nebudete moci vynadívat, budete cítit nutkavou potřebu si na ně sáhnout a ujistit se, zda je materiál na dotek skutečně tak hrubý, jak vypadá.

Zkombinujte umyvadla s dalšími přírodními prvky

Pokud vás kamenný materiál zaujal, ale nevíte si rady, s čím byste ho zkombinovali, zkuste jakýkoli přírodní či přírodu imitující materiál. Ať už bude vaše kamenná sanita obklopena cihlami, dřevem či dlaždicemi napodobujícími mramor, bude vždy vypadat skvěle. A vám tak vytvoří koutek přírody klidně i v centru rušného města.

24.11.2022 12:00 | autor: Eva Dömény | zdroj: kokiskashop.cz, Los Kachlos, SASPHO, SIKO

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist