Naučte světlo flirtovat se zrcadly

Zrcadla jsou velmi často chápána jako užitečný doplněk, před nímž se češeme nebo líčíme, a proto je umísťujeme většinou do koupelny nebo předsíně. A víte, že je to škoda? Se zrcadly se totiž dají v interiéru doslova divy: zvětší prostor, prosvětlí místnosti a hlavně zatraktivní celý interiér.

9ikeape271524-1100x618.jpg Celá galerie 17 Zdroj: IKEA

Připlaťte si za kvalitu

Chcete-li, aby vám zrcadlo nějakou dobu vydrželo a nezačalo po roce černat nebo korodovat, investujte do kvality. Navíc je praktické si do koupelny vybrat výrobek s fólií proti orosení.

Standardně jsou zrcadla vyrobená z tenké vrstvy hliníku, které je nanesená na zadní straně skleněné tabule. Pokud však zatoužíte po něčem kvalitnějším, můžete si koupit zrcadlo, při jehož výrobě je jako základ použito kvalitní sklo a hliník je nahrazen stříbrem.

Tloušťka běžných zrcadel bývá 3 až 4 milimetry. Ale platí, že čím je zrcadlo silnější, tím má lepší optické vlastnosti.

Kam s nimi?

Kromě koupelen a předsíní je můžete dát do obýváku, ložnice a dokonce i do kuchyně. Jen je dobré dodržet pár zásad.

Především by světlo nemělo dopadat přímo na zrcadlo, ale mělo by přicházet ze strany, proto ho neumísťujte nejen naproti oknu, ale ani proti umělému světlu. Je totiž ideální, když jsou hlavně osvětlené předměty před zrcadlem a kolem něj.

Lampy a ostatní svítidla raději namontujte nad zrcadla, aby jejich odraz nikoho neoslňoval.

Luxusní dekorace jako funkční prvek

Kulatá, oválná, obdélníková i čtvercová zrcadla jsou dodávána v jednoduchém provedení s fazetami nebo v různých rámech. Vhodně vybrané zrcadlo tedy bezesporu slouží jako originální dekorace.

Zároveň nám však pomůže prosvětlit tmavé kouty místností, zvláště když ho umístíme tak, aby se od něj světlo odráželo potřebným směrem. Velkoplošná zrcadla na stěnách nebo posuvných dveřích skříní opticky rozšíří chodbu či ložnici až na dvojnásobek. Bydlíte-li například v garsonce, můžete využít efektu zrcadlení a vytvořit tak iluzi dvou místností.

Text: Ivana Kukalová

25.5.2017 10:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist