Naučte se víc o bambusových podlahách

Bambusové podlahy jsou dnes jedním z trendů, a to díky ekologicky šetrným vlastnostem bambusu, stejně jako jeho dlouhé životnosti a elegantnímu vzhledu. Nemluvě o tom, že bambus může být cenově dostupnější než jiné možnosti šetrné k životnímu prostředí, jako je například marmoleum, korek a některé dřevěné podlahy. Chcete se dozvědět více? Pak je tu dnešní příspěvek pro vás!

shutterstock_54871999-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock

Vše o bambusu

Začněme tím, že se blíže podíváme na bambusové podlahy a jejich vlastnosti. Bambus řadíme mezi trávy, a to je důvod, proč tak rychle roste. A to je vlastně i odpověď na otázku, proč si ho tolik lidí vysazuje jako přírodní plot na své zahradě. Vzhledem k rychlému růstu bambusu a skutečnosti, že jeho řez rostlinu nezabije (kořenové systémy zůstanou beze změny), jsou bambusové podlahy šetrné k životnímu prostředí. Právě takovéto obnovitelné zdroje jsou oblíbené mezi těmi, kteří hledají do svých domácností výrobky šetrné k životnímu prostředí.

Jak se vyrábějí bambusové podlahy?

Bambus je řezán na proužky, které jsou vrstvené a tento směr je dodržován proto, aby vytvořil panely. Prkna jsou pak řezána z těchto panelů. Pokud se jedná o lepidla na bambusové podlahové konstrukce, bývají využívána méně často. Proužky bambusu mohou být naskládány nad sebou (vodorovné konstrukce), umístěny vedle sebe (vertikální konstrukce) nebo komprimované pod tlakem, spíše než lepené (tkané).

Nabídka bambusových podlah

Bambusové podlahy jsou nabízeny v hotových, ale i v nedokončených obarvených formách. Je možné objednat si bambusové podlahy v různých odstínech, například v šedé. Bambusové podlahy, to je v současnosti doslova přehlídka možností. Bambusové podlahy zahrnují například desky, které lze zakliknout do sebe a lepení nebo přibíjení tedy již není potřebné.

Využití bambusových podlah

Bambusové podlahy budou skvělé jak v dětském koutku, tak například v kuchyni, hale, chodbě nebo ložnici. Bambusové podlahy jsou perfektní ekologickou variantou podlah pro moderní prostory. Vzhledem k tomu, že mnoho lidí se v současnosti snaží nalézt bezpečné řešení svého bydlení, šetrné k životnímu prostředí, mnoho výrobců již začíná věnovat zvýšenou pozornost těmto požadavkům a také jiným potenciálně toxickým rizikům, která bohužel mnohá tradiční podlahová řešení představují. To znamená, že stále větší množství bambusových podlah zahrnuje materiály s nízkou emisí, což je pro rodinné prostory mnohem bezpečnější volba.

 

10.2.2023 9:00 | autor: Redakce | zdroj: Zuzana Bohdalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist