Naučte se hru s bytovou skládačkou

Když se nedostává místa, musí nastoupit důvtip. Jinak se do malého bytu nevejdete. Pak mohou pomoci různé skládačky a multifunkční nábytek. Třeba skříň, co se umí proměnit v postel, nebo pelíšek psa, co se tváří jako stolek.

08_flou_londonbridge_ma-1100x618.jpg Celá galerie 20 Zdroj: Flou

Skříň, nebo postel? Obojí!

Bez místa na spaní se v bytě obejdete těžko, ale zrovna postel zabírá tolik místa, že! Podobně jako skříně. Skříně řeší šatna (v případě, že na ni máte dost místa) a postel nemusí být pořád vidět, pokud ji nemáte kam dát, nebo k vám často jezdí návštěvy, které rády přespí. Podívejte se na dva příklady řešení, kdy pohodlné lůžko přes den prostě jedním pohybem zmizí.

Inspirací je i otevřená šatna značky Molteni, přesněji moduly, které můžete používat a skládat podle místa i vkusu. A také skříň, která nemusí ukrývat jenom oblečení a vše, co k tomu patří. Oživit ji může volný střed s otočným panelem a hned je po skříňové nudě. Navíc už nepotřebujete další místo pro televizi…

Knihovna mnoha tváří

Společnost Nodus provedla důkladný designový výzkum a výsledek se dostavil. Paolo Cappello přivedl na svět systém Basilea, který je opravdu velmi přizpůsobivý. Můžeme mu klidně říkat knihovna. Čtyři základní podoby této knihovny nejen na knihy se jmenují Warm, Minimal, Decorative, Sophisticated. A skutečně vidíte podobu hřejivou, minimalistickou, dekorativní i promyšlenou.

Tyto čtyři nálady by vás mohly o vysoké variabilitě přesvědčit. Harmonie je nepopiratelná, použití různých materiálů a částic z jemných masivních dřev, laku, pergamenu či prošívané kůže je obohacující. A najdeme i dotek kartáčovaného kovu, detailů se zlatým povrchem či bronzové odlitky. Součástí knihovny může být stůl, uzavřené police, zrcadlo. Jestli takhle nějak vypadá nábytek blízké budoucnosti, je to skvělé.

Vtipné schovávačky pro každého

Jeden čas se na veletrzích dost objevovaly takové byty pro byt. Skládačky, kde bylo do nějakého geometrického útvaru (obdélník, čtverec) natěsnáno vše, co doma potřebujete, tedy postel, stůl pro práci, úložné prostory, někdy i sezení. Pro děti to bylo zábavné – všechny ty kóje, schůdky, schovávačky, pro dospělého asi jen na chvíli.

Ale posuvný stolek u postele, který je zároveň i boudou pro domácího mazlíka – to je šťastné spojení. Tak se na něj podívejte i s malým bonusem v podobě posledního obrázku v galerii.

28.1.2021 5:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist