Nátěry fasád

Znát možnosti nátěrů fasád se vám určitě bude hodit, pokud plánujete rekonstruci nebo renovaci domu. Jestli sáhnout po nátěru fasády proti plísním či moderním dřevěném designu, čtěte na našem webu!

Nátěr nové fasády není problém, protože její povrch je čistý a soudržný. Přistupujete-li k renovaci u staré fasády, je nutné ji důkladně očistit tlakovým nebo parním čističem a opravit případné trhliny či odlupující se části opravit. Příprava podkladu je základem i podmínkou celkového úspěchu při realizaci fasády. Podklad před nátěrem musí být čistý, soudržný, strukturně vyrovnaný, suchý a rovnoměrně nasákavý. Je-li na fasádě biologické napadení (nejčastěji řasy, lišejníky či mech), bude součástí mytí i likvidační a preventivní biocidní ošetření povrchu. Před samotným nátěrem aplikujeme penetraci, která pronikne do hloubky omítkové vrstvy a zpevní ji.

Volba barvy záleží jen na vašem vkusu. Oblíbené jsou zejména okrové, světle hnědé či šedé, případně zelené odstíny. Měli byste vzít v úvahu barvu střechy, oken a dveří i to, zda se dům nachází na venkově či ve městě, ale také barevnost okolních domů.

Pro fasádní barvy se nejčastěji používá dělení podle použitého pojiva na vápenné, silikátové, akrylátové nebo obecně polymerní, silikonové a další různě kombinované. Tyto typy se dnes používají téměř výhradně jako systémy ředitelné vodou bez obsahu těkavých rozpouštědel.


Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist