Nastupuje modrá klasika aneb Uklidňující barva roku 2020

Ve chvíli, kdy jsme informovali o průběhu nábytkového veletrhu Milano.Shanghai, který se odehrával na podzim roku 2019 v Šanghaji, bylo už asi u „Pantonů“ jasno. V roce 2020 bude barvou roku klasická modř.

16_porro-2019_salone-del-mobile_offshore_boutique-mast-1100x618.jpg Celá galerie 17 Zdroj: Porro

Je to velké překvapení? Ani ne, vždyť právě z Šanghaje se oznamovalo, že do trendů vedle světlého přírodního dřeva patří i krásná sytá modř, a také neutrály a bílá. Pochopitelně, vždyť právě se světlými tóny ta modrá tak krásně ladí…

Raději jako doplněk?

Modrá je opravdu nádherná barva, trochu vznešená, hodně uklidňující, elegantní, nepodléhá žádným tlakům, snese se v interiéru jako nadčasová záležitost.

Ať už sáhnete po modře čalouněném nábytku, nebo zvolíte modré skříňky do kuchyně, budou působit nevtíravě, elegantně a relaxačně.

Pokud jste tak jako tak pomalejší typy, raději to s modrou nepřehánějte. Mohla by vás nejen ještě víc zpomalit a uklidnit, ale rovnou i uspat. Proto je nanejvýš vhodná pro nespavce do ložnice, pro velké jedlíky do kuchyně, no a hyperaktivní osoby si snad mohou rovnou pořídit modrý pokoj. Jinak je lepší ji vždy kombinovat – jak ostatně trendy radí, se světlým dřevem, raději s teplým odstínem, jaký má například modřín, nebo s bíle lakovaným nábytkem.

Ochotně se kombinuje

Velmi dobře snáší modrá světlou, nevýraznou růžovou, i její sladší tóny, světlou jarní zelenou, i teplejší jemnou žlutou, to už záleží na vkusu každého jednotlivce. Svoji práci udělá i jako drobný doplněk v podobě polštářů, šálků na čaj či kávu, pěkného koberce či vázy.

Jestli pracujete s modrou jako s dotekem v interiéru, nenechte ji „viset“ v prostoru úplně osamocenou. K modré váze přidejte nějaký ten polštář, nebo aspoň modrý rámeček na fotografii, grafiku, obrázek. I ona, která vyvolává pocit klidu a stálosti, a může se stát takovou kotvou, která vám dodává jistotu, potřebuje trochu ukotvit. Tak jako každá barva, kterou do interiéru vneseme.

13.1.2020 5:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist